×
Wirtualna Polska

Płyn do płukania usta ma jeszcze 10 innych zastosowań, o których nie masz pojęcia

Lubię być przygotowana na każdą sytuację, dlatego moja apteczka jest przepełniona wszelkiego rodzaju produktami z drogerii i aptek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jednak mimo, że używam wielu środków niekoniecznie zgodnie z instrukcją, to nigdy nie pomyślałam, że Listerine może być użyty w taki sposób!

Środek można używać jako dezodorant pod pachy, preparat do usuwania grzybicy paznokci czy jako odstraszacz pcheł u swojego pupila.

Zaskoczeni? Ja też byłam, a najlepsze jest to, że to nie wszystko!

Dlaczego Listerine?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

plyn-do-plukania-ust-1

Listerine można używać do płukania jamy ustnej, ale jego twórcy mieli na niego o wiele więcej pomysłów.

Krazy Kupon Lady pisze:

„Czy wiesz, że Listerine, którego formuła została opracowana w 1879 roku, był pierwotnie wykorzystywany w chirurgii? Jako środek do jamy ustnej został wprowadzony dopiero w 1970 roku!”

Bogata zawartość składników Listerine, takich jak tymianek, eukaliptus i alkohol, sprawia, że to nic dziwnego, iż ten produkt jest używany na tak wiele kreatywnych sposobów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oto 10 zaskakujących zastosowań Listerine:

#1 Dezodorant

plyn-do-plukania-ust-2

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w niewygodnej sytuacji bez dezodorantu? Cóż, Listerine jest świetny w zwalczaniu przykrych zapachów pod pachami! Wystarczy wlać trochę środka na wacik i delikatnie przetrzeć nim pod ramionami. Tylko uważaj, może szczypać w podrażnionych miejscach.

#2 Zamocz w nim nogi

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

plyn-do-plukania-ust-3

Według Top 10 Home Remedies, Listerine idealnie nadaje się do walki z grzybicą paznokci. Wystarczy zrobić półgodzinną kąpiel stóp w tym środku. Niektórzy zalecają dodanie odrobiny octu (w szczególnie złych przypadkach).

#3 Wlej go do toalety

plyn-do-plukania-ust-4

To może wydawać się jak wyrzucanie pieniędzy w błoto, ale Listerine może faktycznie wyczyścić i odświeżyć Twoją miskę WC.

Wszystko co musisz zrobić, to wlać odrobinę środka i przy pomocy szczotki do toalety zrobić lekki peeling.

#4 Zastosuj go na swędzące miejsce

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

plyn-do-plukania-ust-5

Higienistka stomatologiczna Carrie Ibbetson pisze:

„Listerine jest moim sprawdzonym środkiem, jeśli chodzi o zatrzymania swędzenia po ukąszeniu.”

Kobieta zaleca również stosowanie go na swędzące miejsca wynikłe z kontaktu z np. trującym bluszczem!

#5 Nawilż swoje włosy

plyn-do-plukania-ust-6

Może Cię to zszokować, ale Listerine był sprzedawany jako środek na pozbycie się łupieżu! Choć nigdy nie stał się dość popularny, to był skuteczny, a wielu (np. Mommysavers.com ) sugeruje, aby go wykorzystać.

Wystarczy wmasować trochę Listerine w skórę głowy, zawinąć włosy w ręcznik i umyć je po kilku minutach, gdy środek wykona swoją pracę!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 Pchły u psa?

plyn-do-plukania-ust-7

Wielu właścicieli zwierząt domowych kupuje kosztowne spray’e i produkty na pchły, a nie decyduje się na odrobinę Listerine. Metoda ta jest zaskakującą i skuteczną alternatywą dla czasem agresywnych środków chemicznych.

Według Kupon Krazy Lady, warto „wymieszać go z szamponem do kąpieli lub rozcieńczyć go wodą i użyć jako spray.”

#7 Nałóż środek na swoją twarz

plyn-do-plukania-ust-8

Płyn do płukania jamy ustnej można użyć jako środek do walki z trądzikiem! Jeden szczęśliwy użytkownik pisze w Seattle Times:

„Próbowałem wszystkich rodzajów antybiotyków i aktualnych środków na rynku. Nic nie działało, tak jak stosowanie Listerine rano i wieczorem.”

#8 Trzymaj szczoteczkę w Listerine

plyn-do-plukania-ust-9

Podobnie jak Listerine jest w stanie walczyć z bakteriami w jamie ustnej, tak może zająć się niesfornymi zarazkami, które znajdują się na szczoteczce do zębów. Kilka godzin „kuracji” powinno wystarczyć aby wszystkie zarazki zniknęły z Twojej szczoteczki.

#9 Rozpyl go na ekranie

plyn-do-plukania-ust-10

Ludzie mogą myśleć, że jesteś szalony gdy spryskasz ekran komputera lub telewizora tym środkiem, ale okazuje się, że jest to świetny sposób, aby oczyścić nim te przedmioty.

Dodatkowym atutem jest miętowy zapach, w przeciwieństwie do tego „chemicznego”, który często towarzyszy zwykłym środkom czyszczącym.

#10 Wrzuć go do kosza

plyn-do-plukania-ust-11

Śmieci w kuchni mogą doprowadzić do tego, że jej zapach nie będzie należał do najprzyjemniejszych. Ale dzięki Listerine można coś na to poradzić. Na dno worka do śmieci wrzuć ręcznik papierowy nawilżony w płynie do płukania jamy ustnej. Efekt? Świeży i pachnący miętowy zapach!

Te nieoczekiwane zastosowania Listerine mogą wydawać się dziwne, ale skoro mogą uczynić Twoje życie lepszym i łatwiejszym, to dlaczego nie dać im szansy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować