×

Lepiej nie używać płynów do zmiękczania tkanin! Niszczą bieliznę i ubrania

Z pewnością wiesz, że proszki do prania oraz środki do czyszczenia zawierają wiele substancji chemicznych, które nie mają korzystnego wpływu na człowieka i jego otoczenie. Mimo to wciąż używamy tych samych produktów i nie staramy się zmienić swoich nawyków.

Myślisz, że będę Ci prawić morały o tym czego nie powinieneś a co jest dla Ciebie dobre? Nie. Dziś chcę Cię tylko uświadomić i doradzić, że płyny zmiękczające wcale nie są dobre dla Twoich skarpetek, ręczników oraz ubrań.

Masz wrażenie, że twoje skarpetki zużywają tak szybko, że ciągle zostajesz tylko z jedną parą?

Niektóre mają dziury, inne przetarcia, a jeszcze inne po prostu znikają. Jeśli do prania skarpetek używasz zmiękczacza do tkanin, to powiem Ci jedno – natychmiast przestań. Mimo tego, że takie środki pięknie pachną i wydawałoby się, że nie mogą zrobić krzywdy naszym bezbronnym skarpetkom, to prawda jest zupełnie inna.

 

Według książki znanej gospodyni domowej Cheryl Mendelson, płyn do płukania tkanin pozostawia woskową powłokę na skarpetkach. Wosk ten sprawia, że nosząc tak wyprane skarpetki, pot z naszej stopy nie ma szans wydostać się na zewnątrz. Wszystko ze względu na to, że tkanina nie może wchłonąć ani kropli wilgoci. To samo tyczy się ręczników, bielizny, poduszek czy pościeli. Oprócz tego wiele środków sprawia, że nasze ubrania tracą swój pierwotny kolor.

 

 

Tkaniny, które używane są do produkcji ubrań, bielizny oraz ręczników są przyjemne i wygodne, tylko wtedy gdy wchłaniają wilgoć. Woskowa powłoka, która będzie się gromadzić na ubraniach, może spowodować, że Twoje ciuchy i pościele będą tłuste i nieprzyjemne. Dodatkowo, środki zmiękczające mogą powodować, że nasze ubrania staną się łatwopalne.

Dlatego jeśli chcesz, aby Twoje ubrania służyły Ci przez dłuższy czas, to nadszedł czas, aby pożegnać się z płynem do płukania tkanin.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij