×
Wirtualna Polska

Płytki kuchenne bez tłustych plam? To możliwe!

Piękne i nieskazitelnie czyste kuchnie są przeważnie tylko w reklamach, a w rzeczywistości wygląda nieco inaczej… Płytki kuchenne pokrywają tłuste plamy a kuchenka jest przypalona. Bezpośrednio po gotowaniu wolimy usiąść do stołu i spokojnie zjeść, niż zajmować się wycieraniem zabrudzonych powierzchni. Niestety zaschnięty tłuszcz jest jeszcze bardziej trudny do usunięcia…

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=Pixabay.com">

Pixabay.com

Jak wyczyścić płytki kuchenne?

Idealnym rozwiązaniem byłoby sprzątanie na bieżąco, ale nie oszukujmy się, nikt nie będzie mył płytek zaraz po smażeniu. Perspektywa zimnego obiadu skutecznie do tego zniechęca. Tłuszcz zatem osadza się na płytkach i zasycha. Na szczęście jest na to prosty i domowy sposób!

<a href=Pixabay.com">

Pixabay.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ekologiczna metoda pozbywania się tłuszczu z płytek kuchennych

Z pomocą przyjdzie niezawodna soda oczyszczona. Wystarczy, że dodasz do niej ciepłej wody (nie musi być gorąca) i dokładnie wymieszasz. Gotowy roztwór przelej do buteleczki z atomizerem. Tak powstał eko-odtłuszczacz do płytek.

Jak go stosować?

Spryskaj przygotowaną mieszanką powierzchnię, która jest pokryta tłuszczem, a następnie pozostaw na kilka minut. Na końcu przetrzyj zabrudzenia wilgotną ściereczką i gotowe!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Inny szybki sposób na tłuste plamy

Jeżeli nie jesteś przekonany do takich domowych metod, albo Twoje płytki kuchenne są pokryte wieloletnim tłuszczem, użyj Meglio. To uniwersalny i skuteczny odtłuszczacz. W dodatku nie jest drogi (ok. 10 zł/1 litr), a działa rewelacyjnie. Potwierdzają to wszyscy, którzy przynajmniej raz sięgnęli po ten środek. Można go stosować praktycznie na każdy rodzaj powierzchni.

<a href=Pixabay.com">

Pixabay.com

Mleczka nie zawsze nadają się do płytek kuchennych

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kuchnia, w której się gotuje, jest szczególnie podatna na zabrudzenia. Tryskający tłuszcz oblepia okap, kuchenkę i płytki. Powyższe sposoby mycia są najefektowniejsze i najbezpieczniejsze. Pamiętaj jednak, że niektóre mleczka czyszczące zawierają mikrocząsteczki, które mają silne właściwości ścierne. To z kolei może działać niekorzystnie na powierzchnię płytek kuchennych.

Uniwersalne zastosowanie sody

Soda oczyszczona w połączeniu z octem świetnie poradzi sobie również z przypaloną kuchenką.

Jeśli znasz inne sposoby na odtłuszczenie płytek w kuchni, koniecznie daj nam znać w komentarzu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować