×
Wirtualna Polska

Po skuteczny środek na mszyce wcale nie idę do sklepu ogrodniczego, a do apteki!

Myszce to zmora każdego ogrodnika. Pasożytują w naszych ogrodach, zjadając rośliny owocowe i warzywne. Warto poznać tani, skuteczny i dostępny w każdej aptece preparat, który szybko je wytępi. Największym atutem jego zastosowania jest bezpieczny skład, który nie wyrządzi szkody uprawom. Poznaj naturalny środek na mszyce.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W obecnym okresie wiosennym wiele owadów budzi się do życia — pośród nich także i mszyce. Dla nas oznacza to zapowiedź kłopotów z tymi intruzami, które szukają miejsca do bytowania, wybierając nasze ogrody.

Naturalny środek na mszyce kosztuje zaledwie 6 zł!

Olej parafinowy jest naturalnym i bezpiecznym w stosowaniu środkiem, który zabezpieczy nasze krzewy przed mszycami. Wystarczy do 6 lirów wody (nawet deszczówki) dodać 100 ml oleju parafinowego i wymieszać je ze sobą. Następnie dobrze jest przelać środek do butelki z atomizerem ze względu na naszą wygodę i jego szybką skuteczność. Spryskaj obficie zaatakowaną przez mszycę roślinę. Dobrze jeśli preparat spłynie po jej liściach i dostanie się do nich także od spodu. W efekcie utrudnisz szkodnikom osiadanie i ochronisz swoje plony.

Naturalny środek na mszyce, fot. freepik.com

Naturalny środek na mszyce, fot. freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Naturalny oprysk na mszyce, mączniaka i inne choroby. Jak zrobić? Przepis – krok po kroku

Zioła też usuną mszyce

Drugi sposób jest równie skuteczny, ale bardziej ekologiczny i wykorzystuje pokrzywę uznawaną przez wielu za niepotrzebny chwast, który szpeci nasze ogrody. Na początku zbierz około 1 kilograma pokrzyw, który następnie zalej 10 litrami wody (również w tej metodzie sprawdzi się deszczówka) i wymieszaj. Teraz musisz odczekać co najmniej 24 godziny, aby pokrzywa mogła uwolnić zawarte w liściach i łodygach enzymy. Po tym czasie tak samo jak w metodzie z olejem parafinowym przelej roztwór do butelki z atomizerem i spryskuj zainfekowany krzew. Warto dodać, że pokrzywa jest świetnym środkiem grzybobójczym, który również możesz wykorzystywać w ogrodzie.

Naturalny środek na mszyce, fot. Genialne

Naturalny środek na mszyce, fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Do walki z mszycami wykorzystaj również czosnek

Ostatnim, ale wartym uwagi i znajdującym się w każdej kuchni sposobem na mszyce jest czosnek. Najpierw obierz cztery ząbki i posiekaj je bardzo drobno, a potem wrzuć do słoika i zalej zimną wodą. Na końcu odstaw preparat na 24 godziny w ciepłe miejsce. Teraz przelej go do butelki z atomizerem i walcz z mszycami.

 

Zobacz też: Naturalny sposób na mszyce. W kilka chwil wybije szkodniki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować