×

Podajesz swój numer telefonu przy kasie w Biedronce? Ten błąd może Cię sporo kosztować

Możesz bardzo pożałować, jeśli podajesz swój numer telefonu przy kasie w Biedronce. Wiele osób tak robi, bo to ich zdaniem wygodniejsze od uruchomienia aplikacji, czy wyciągnięcia karty lojalnościowej. Wytłumaczymy Ci dlaczego nie warto tak robić.

Każdy ma kartę lojalnościową, bo jest taniej

Posiadanie karty lojalnościowej to ważna i cenna rzecz. Co prawda prawie nikt nie lubi SMSów, które przez to do niego trafiają, ale ta niewygoda wydaje się stosunkowo niewielką ceną za możliwość kupienia czegoś za odrobinę niższą cenę. Zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji i ogólnej drożyzny, która artykuły spożywcze dotknęła bardzo mocno. Oszczędzenie nawet kilku złotych rok czy dwa lata temu dla wielu Polaków nie było takie ważne. Ale obecnie coraz więcej rodzin musi zaciskać pasa, jeśli nie chce żyć na odczuwalnie niższym poziomie niż dotychczas. Karty lojalnościowe bardzo się tutaj więc przydają.

Choć są oczywiście i tacy, którzy tak bardzo nie lubią rozdawać jakichkolwiek swoich danych osobowych, że wolą już nieco więcej zapłacić, a nie ponosić żadnego ryzyka z tym związanego. Bo przecież raz po raz słyszymy, że baza danych jakiejś firmy została wykradziona, a potem z tymi danymi dzieją się najróżniejsze rzeczy. Jeśli już jednak masz kartę lojalnościową to powinieneś zachować na tyle przezorności, by nie aktywować ją poprzez podawanie swojego numeru telefonu przy kasie.

 

numer telefonu w Biedronce
numer telefonu w Biedronce, fot. freepik

Dlaczego popełniasz błąd podając swój numer telefonu przy kasie w Biedronce?

Problem z takimi sytuacjami -polega na tym, że robi się to na głos, przy innych ludziach. I w ten sposób Twój numer telefonu poznaje często nie tylko kasjer, ale także z reguły kilka nieznanych Ci zupełnie osób, o zupełnie nieznanych Ci intencjach. A jeśli znają oni Twój numer telefonu, to mogą z nim zrobić bardzo wiele rzeczy. To bardzo podobna sytuacja do tych znanych z aptek – tylko trochę mniej groźna. W aptekach bowiem osoby starsze często na cały głos „wyśpiewują” swój numer PESEL przy realizowaniu recepty… Po prostu nie jest to mądre i bezpieczne. Z takimi rzeczami, jak PESEL czy numer telefonu sprawny oszust jest w stanie zrobić bardzo wiele. Prosisz się więc sam o problemy. A w najlepszym przypadku o jeszcze więcej telefonów z propozycją założenia fotowoltaiki i podobnych „fascynujących” rzeczy.

Ukryta funkcja czarnych koszyków w Biedronce. Są nowe, więc klienci o niej nie wiedzą

Wózki sklepowe w Lidlu mają ukrytą funkcję. Zobacz o co chodzi:

Może Cię zainteresować