9 wskazówek, jak prawidłowo dobrać i zaaplikować podkład

Podkład jest jednym z najchętniej wybieranych kosmetyków przez Polki. W wielu przypadkach robienie makijażu kończy się jedynie na posmarowaniu twarzy fluidem. Niestety nawet ta czynność zazwyczaj wykonywana jest błędnie, przez co kobieta sprawia później wrażenie „sztucznej”, starszej lub zmęczonej. Jakie są zatem najczęstsze błędy popełniane przy aplikowaniu podkładu? Na co zwrócić uwagę i czego nie robić, aby wyglądać dobrze? Na te i inne pytania dotyczące nakładania fluidu spóbujemy odpowiedzieć poniżej.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY PRZY APLIKACJI PODKŁADU – tak nie należy robić!

#1 Brak kosmetyków pielęgnacyjnych pod makijażem

Nawet jeśli masz mieszaną lub tłustą cerę, powinnaś używać kremów pielęgnacyjnych. Twoja skóra potrzebuje nawilżenia. Ewentualnie wybierz kosmetyk o lekkiej konsystencji, np. żelu. On nie sprawi, że skóra będzie się bardziej błyszczeć, ale wręcz przeciwnie. Poza tym, posmarowanie twarzy kremem przed nałożeniem fluidu sprawi, że będzie on lepiej wyglądał i będzie się lepiej trzymał.

#2 Źle dobrany podkład

Podkłady mają różne właściwości. Wybierz więc kosmetyk odpowiedni do Twojego rodzaju cery i dobierz właściwy kolor. Zbyt jasny lub zbyt ciemny odcień fluidu z pewnością nie doda Ci uroku. Pamiętaj również o tym, aby kolor podkładu regularnie dopasowywać do koloru skóry. W lecie prawdopodobnie będziesz miała opaleniznę, dlatego weź to pod uwagę.

Źle dobrany podkład
Youtube.com

#3 Aplikacja podkładu suchą gąbeczką

Zainwestowałaś w Beauty Blender? Świetnie! O ile używasz tej popularnej gąbeczki do makijażu we właściwy sposób. Przed użyciem należy ją zwilżyć wodą. Nie powinna jednak być mokra, dlatego dla pewności odciśnij ją najpierw w ręczniku. Zrobi się nieco większa, mięciutka i będzie lepiej aplikować podkład. Sucha gąbka nie nałoży kosmetyku w odpowiedni sposób. W dodatku wchłonie więcej niż to konieczne (dosyć drogiego) produktu.

Gąbeczki do makijażu
Youtube.com

#4 Niewłaściwy sposób nakładania podkładu

Nigdy nie rozcieraj kosmetyku na twarzy, tylko go delikatnie wklepuj! W przeciwnym wypadku powstaną smugi, plamy i prześwity, a krycie będzie słabe. Poza tym, poprzez regularne pocieranie (szczególnie suchą gąbką) podrażniasz skórę. To tak, jakbyś codziennie robiła peeling, którego Twoja twarz nie potrzebuje. Rozcieranie podkładu uwydatnia również rozszerzone pory. Dlatego lepiej wklepywać kosmetyk w buzię, bo to minimalizuje ten defekt kosmetyczny.

#5 Aplikowanie fluidu pod oczy i na powieki

Skóra pod oczami jest pięć razy cieńsza niż ta na twarzy! W związku z tym, regularne nakładanie tam podkładu (który nie jest dostosowany do tego), może doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry i szybszego powstawania zmarszczek. Poza tym, podkład będzie się zbierał w delikatnych bruzdach pod oczami. Podobnego efektu można spodziewać się stosując fluid na powieki.

Podkład nakładany pod oczy
Youtube.com

#6 Zbyt duża ilość fluidu

Nie chodzi wcale o nałożenie, jak największej liczby wartw podkładu. Jeśli masz dobry kosmetyk kryjący, wystarczy naprawdę niewiele, aby zaaplikować go na całej twarzy. W dodatku, gdy podkładu będzie byt dużo, zacznie się rolować i wyglądać bardzo nieładnie i nienaturalnie.

Podkład rozcierany na twarzy
Youtube.com

#7 Niedbale naniesiony podkład

Nie rób makijażu w pośpiechu, ponieważ niedokładnie naniesiony fluid będzie brzydko wyglądać. Gdy zacznie się utleniać, pojawią się nieestetyczne plamy na twarzy.

#8 Podkład na ustach, a prześwity przy czole

Nie „gruntuj” ust podkładem, bo przez taki zabieg żywe kolory szminek blakną. Stają się mniej intensywne. W dodatku nabierają cięższej konsystencji. Natomiast nie zapominaj o dociągnięciu fluidu za linię włosów. Nie powinno być żadnego jasnego prześwitu między skórą głowy a twarzą.

Niewłaściwie aplikowany podkład
Youtube.com

#9 Podkład tylko do linii żuchwy

Jeśli chcemy wyglądać naturalnie i pięknie, musimy pociągnąć podkład również po szyi. W przeciwnym wypadku, fluid zaaplikowany do linii żuchwy, stworzy coś w rodzaju maski, co byłoby raczej komicznym, a nie perfekcyjnym make-up’em.

Za ciemny podkład
Youtube.com

Przez te wszystkie błędy, makijaż bardziej Ci szkodzi niż pomaga w podkreślaniu urody. Przesuszona skóra, bardziej widoczne zmarszczki i rozszerzone pory, to zmora wielu kobiet, które nie poznały prawidłowego sposobu aplikowania fluidu.

JAK POWINNO WYGLĄDAĆ PRAWIDŁOWE APLIKOWANIE PODKŁADU?

Przygotowanie

1. Nanieś na twarz krem nawilżający, albo inny pielęgnujący kosmetyk.
2. Wybierz podkład odpowiedni dla Twojej cery i we właściwym odcieniu.
3. Zwilż gąbeczkę do makijażu. Dobrze wyciśniej, bo nie może lać się z niej woda!

Nakładanie kremu pielęgnacyjnego
Youtube.com

Nakładanie

4. Nałóż trochę fluidu na zewnętrzną stronę dłoni, a następnie rozetrzyj, aby go nieco ogrzać. Dzięki temu lepiej dopasuje się do ciepłej skóry.

Aplikacja podkładu
Youtube.com

5. Palcem aplikuj podkład na twarz, najlepiej w formie kropeczek. Pozwoli Ci to zaoszczędzić kosmetyk, ponieważ nawet zwilżona gąbeczka wchłania trochę produktu (chociaż znacznie mniej niż sucha gąbeczka).

Nakładanie podkładu palcem
Youtube.com

6. Najszerszą stroną gąbeczki wklepuj podkład w skórę. Dzięki takiemu dokładnemu „stemplowaniu” twarzy, fluid będzie się lepiej trzymał, a skóra nie będzie podrażniona z powodu podrażnień wywołanych rozcieraniem podkładu. Z kolei węższą stroną możesz wygodnie wprowadzić podkład w zagłębienia przy nosie.

Wklepywanie podkładu gąbeczką
Youtube.com

Porady

7. Omijaj okolice oczu i ust, ale przeciągnij fluid po szyi.
8. Problematyczne miejsca, które potrzebują lepszego krycia, można punktowo przykryć podkładem i ponownie wklepywać gąbeczką.
9. Jeśli masz tendencje do czerwieniejących uszu – przeciągnij po nich nieco fluidu.

Podkład przeciągnięty na ucho
Youtube.com

Wykończenie

10. Gąbeczką z pozostałościami podkładu przesuń po szyi, aby również na niej była cieniutka warstwa kosmetyku. Unikniesz w ten sposób efektu maski.

podkład na szyi
Youtube.com

11. Pod oczami i na górnej części policzków nałóż korektor rozświetlający, a następnie wklep go w skórę przy pomocy gąbeczki. Jeśli korektor będzie nieco jaśniejszy od podkładu, uzyskamy pięknie rozświetlone spojrzenie. Poza tym, zniweluje on zmęczenie, a jednocześnie nie będzie obciążał delikatnej skóry wokół oczu. Korektorem można przeciągnąć także powieki. To ukryje wszelkie przebarwienia, a przy okazji spełni rolę bazy pod cienie, która przedłuża ich trwałość.

Korektor rozświetlający
Youtube.com

12. Na końcu przypudruj twarz. Zwłaszcza w okolicy oczu, aby korektor nie wchodził w zmarszczki, tylko lepiej się trzymał. Pamiętaj, aby pędzlem również wykonywać delikatne ruchy wklepywania, a nie rozcierania.

Pudrowanie okolic oka
Youtube.com

Jeśli będziesz postępować zgodnie z powyższymi zasadami, Twój makijaż na pewno będzie perfekcyjny