Kategorie GenialneLajfhakiŚwiąteczne

Ludzie podlewają świąteczne drzewka wódką. Ma to zapobiegać wypadaniu igieł

Spotkałam się z tym, że kilku moich znajomych, podczas podlewania choinki, dodaje do wody wódkę. Ten sposób ma spowodować, że drzewko będzie cieszyło nasze oczy przez długi czas. Postanowiłam dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej techniki!

Skąd taki pomysł?

Ludzie podlewają świąteczne drzewka wódką. Ma to zapobiegać wypadaniu igieł
@jeztimms

Podstawą tej teorii jest fakt, że alkohol rozrzedza różnego rodzaju lakiery (np. te do drewna czy włosów), a ponieważ wiele z nich zawiera żywice drzewną, dodanie alkoholu podczas podlewania bożonarodzeniowego drzewka, teoretycznie powinno zapobiec przesuszeniu się pnia choinki. Miejsce, w którym zostało obcięte drzewko, staje się suche i spowalnia wchłanianie się wody, a to sprawia, że choinka szybko się starzeje i gubi igły.

Jak jest w rzeczywistości?

Alkohol rozrzedza różne substancje, ale ma również tendencję do wysuszania różnych rzeczy. Dodawanie wódki i innych rodzajów alkoholu, do wody przeznaczonej do nawadniania choinki, powoduje, że igły stają się brązowe, a drzewko wysycha szybciej niż, gdyby było podlewana samą wodą. Podlewanie choinki wódką jest nie tylko szkodliwe dla drzewka, lecz także dla małych dzieci oraz zwierząt domowych, które mogą wypić wodę z podstawki.

Nie wszystkie sposoby się sprawdzają

Ludzie podlewają świąteczne drzewka wódką. Ma to zapobiegać wypadaniu igieł
@arunkuchibhotla

Jeśli w tym roku zdecydujesz się na zakup choinki ciętej, ale nie wiesz jak poprawnie ją pielęgnować, warto zapoznać się z prostymi lecz sprawdzonymi zasadami, które pozwolą Ci cieszyć się choinką przez długie tygodnie!