×

Podniebny basen w Londynie, który wręcz unosi się w powietrzu, już został otwarty

Oto prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników wody i pływania. W Londynie, już niebawem, zostanie udostępniony do użytku basen nie z tego świata.

budynek
embassygardens/Instagram

Lewitujący basen

Embassy Gardens to kompleks apartamentowców oraz biurowców zlokalizowanych w londyńskiej dzielnicy Nine Elms (nieopodal ambasady USA). Co jest niezwykłego w tej inwestycji? Basen! Nie znajduje się w podziemiach budynku, ani na dachu. On unosi się w przestworzach. 😉

basen
embassygardens/Instagram

Pływając nad ziemią

Transparentny basen połączył dachy dwóch luksusowych apartamentowców. Znajduje się 35 metrów nad ziemią i dzięki niemu można szybko przedostać się z jednego budynku do drugiego. Oczywiście drogą wodną. 😉 Do dyspozycji mieszkańców została także oddana oranżeria, letni bar oraz SPA. Basen ma 25 metrów długości oraz jest w stanie pomieścić prawie 148 000 litrów wody. Do Londynu przybył z Kolorado (USA) pokonując ponad 1 600 km lądem oraz odbywając trzytygodniową podróż statkiem.

budynki
embassygardens/Instagram

Prace na wysokości przy montażu basenu

budynek
embassygardens/Instagram

Widok na Londyn z 10 piętra

Podniebny basen, zgodnie z pierwotnymi założeniami, miał zostać oddany do użytku w bieżącym roku. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. Uroczyste otwarcie nastąpiło na początku czerwca 2021 roku. Zapaleni pływacy mogą już podziwiać panoramę Londynu z wysokości dziesiątego piętra.

basen
embassygardens/Instagram

Dla najbogatszych

Basen jest dostępny tylko dla mieszkańców Embassy Gardens. Niestety apartamenty nie należą do najtańszych. Ceny zaczynają się od 730 000 USD, a mieszkanie usytuowane na ostatnim piętrze (penthouse) kosztuje – bagatela – 6 mln USD.

basen
embassygardens/Instagram

Co myślisz o tym basenie?

Zobacz jak można w swój ogródek zamienić w rajską wyspę z basenem i plażą. 😉

Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować