×

7 rad dzięki którym w prosty sposób odróżnisz podróbkę od oryginalnego kosmetyku. #5 pamiętaj o tym!

Nie jest tajemnicą, że wysokiej klasy marki kosmetyczne są bardzo często podrabiane. Kupując fałszywe kopie popularnych przedmiotów nie tylko czujesz się oszukana i zdenerwowana, ale możesz również stworzyć bardzo realne zagrożenie dla Twojego zdrowia.

Aby uniknąć takich oszustw, zebraliśmy najcenniejsze porady, aby pomóc Ci utrzymać Twoją kolekcję kosmetyków wolną od podróbek.

#1 Kupuj kosmetyki tylko u autoryzowanych sprzedawców

podrobione-przybory-do-makijazu-1
Ultima.com.ru © | © LiftLaughLipstick / pixabay.com

Chociaż ta rada może wydawać się oczywista, to faktycznie warta jest rozważenia. Może Cię to zaskoczyć, ale nawet duże sklepy mogą sprzedawać podróbki. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, nie wahaj się odwiedzić strony internetowej producenta, aby sprawdzić listę sklepów, gdzie można kupić ich oryginalne produkty.

Wszyscy wiemy, że oryginalne produkty kosmetyczne są dość drogie. Na szczęście są promocje i przeceny. Z drugiej strony bardzo wysokie rabaty mogą sugerować, że właśnie natknęliśmy się na podróbki. Oryginalne kosmetyki nie mogą być sprzedawane po zbyt obniżonej cenie, powiedzmy – 80%. Niestety, również wysoka cena nie zawsze jest gwarancją wysokiej jakości. Przed dokonaniem zakupu, zapytaj sprzedawcę  o certyfikat jakości.

#2 Zwracaj uwagę na opakowania

podrobione-przybory-do-makijazu-2
© hippopotamuslee.com

Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że dostajesz oryginał jest wizyta na stronie producenta i sprawdzenie, czy dany produkt jest dokładnie taki sam jak na zdjęciu w Internecie.

Nawet najmniejsza rozbieżność jak czcionka, kolor czy wielkości opakowania, a nawet masa produktu jest oznaką fałszerstwa.

#3 Sprawdź kod kreskowy, numer seryjny oraz informacje o produkcji

podrobione-przybory-do-makijazu-3
Ebay.co.uk © | © kosmetista.ru

Jeśli produkt jest podrobiony, to pierwsze 2 lub 3 cyfry kodu kreskowego mogą nie pasować do kraju pochodzenia. Często na podróbce brakuje także numeru seryjnego. Zanim coś kupisz, upewnij się, że numer seryjny na produkcie jest zgodny z numerem na pudełku. Ponadto, oryginalne produkty zawsze mają podany skład. Wysokiej klasy marki kosmetyczne często oferują swoim klientom dodatkowe informacje w kilku językach. Jeżeli opakowanie ma bardzo mało informacji na temat produktu, to nie jest on autentyczny.

#4 Sprawdź odcienie produktu

podrobione-przybory-do-makijazu-4
Dollupmari.com © | © lolalovessparkles.blogspot.com

Fałszywe cienie do powiek i szminki są często produkowane w odcieniach, które nie są używane w autentycznych produktach. Aby uniknąć zakupu fałszywek, należy odwiedzić stronę internetową producenta, aby sprawdzić, które kolory produktu są prawdziwe.

#5 Zwróć uwagę na zapach i konsystencję

podrobione-przybory-do-makijazu-5
Peachypinksisters.blogspot.com © | © stephaniebrink.me

Oryginalne kosmetyki nie powinny zawierać podejrzanych substancji, zwłaszcza gdy produkt jest matowy. Fałszywe pomadki zazwyczaj wyglądają mniej atrakcyjnie i mają pewne niedoskonałości. Prawdziwa mascara ma zawsze bardzo lekki i przyjemny zapach. Jeśli produkt ma nieprzyjemny zapach i jest mocno perfumowany, to nie jest prawdziwy. Również różdżka fałszywej maskary może wyglądać inaczej niż jej oryginalny odpowiednik.

#6 Sprawdź szczoteczki, pędzle oraz gąbki

podrobione-przybory-do-makijazu-6
Hippopotamuslee.com © | © maliberrymakeup.com

Nawet wówczas, gdy opakowanie podrobionego produktu wygląda bardzo podobnie do oryginału, prawdopodobnie można dostrzec niedoskonałości przez kontrolę szczoteczek, pędzli i gąbek. Mogą się one różnić wielkością, kształtem lub kolorem, a ich jakość może być niezadowalająca.

#7 Testuj produkty do makijażu przed zakupem

podrobione-przybory-do-makijazu-7
© peachypinksisters.blogspot.com

Nie wahaj się skorzystać z testerów kosmetycznych. Pamiętaj: wysokiej jakości cienie do powiek nie powinny się rozmazać lub znikać w ciągu dnia. Prawdziwe szminki zawsze nakładają się płynnie i równomiernie, a autentyczna mascara nigdy nie będzie się kruszyć.

Może Cię zainteresować

zamknij