×

7 genialnych trików, które sprawdzą się podczas każdej podróży samolotem. O niektórych mało kto wie!

Latanie, zwłaszcza w okresie Świąt, może być bardziej stresujące niż ekscytujące. Zatłoczone lotniska, drogie jedzenie i marudzący współpasażerowie sprawiają, że trudno jest cieszyć się podróżą. Dlatego mamy dla was kilka przydatnych wskazówek, które sprawią, że lot stanie się odrobinę przyjemniejszy. Weź głęboki oddech i rozkoszuj się podróżą.

1. Na pokład możesz zabrać własny alkohol


Niewiele osób o tym wie, ale na pokład samolotu możesz wnieść własny alkohol. Butelki powinny mieć 100 ml lub mniej i być przechowywane w plastikowym opakowaniu. I podróż od razu staje się lepsza!

2. Zapytaj o przeniesienie


Jeśli miejsca w pierwszej klasie są puste, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tam się przenieść! Nie bój się zapytać, w najgorszym przypadku usłyszysz odmowę. W ten sposób masz szansę na luksusową podróż w cenie klasy ekonomicznej.

3. Możesz domagać się kompensaty za opóźniony lot


Opóźnienia samolotów nikomu nie są na rękę. Kolejne godziny spędzone na zatłoczonym lotnisku sprawiają, że stajemy się coraz bardziej zdenerwowani i cała radość z podróży gdzieś znika. Choć linie lotnicze nie powiedzą ci tego, możesz domagać się kompensaty za opóźniony lub anulowany lot!

4. Sprawdź loty na cały miesiąc, by oszczędzić pieniądze


Jeśli data twojej podróży jest dość elastyczna, sprawdź bilety na cały miesiąc. Może okazać się, że różnica w cenie to aż kilkaset złotych! Również powstrzymaj się od odświeżania strony, na której sprawdzasz ceny biletów, gdyż w ten sposób powodujesz ruch na stronie co może sprawić, że cena biletów wzrośnie.

5. Nie stój w kolejce


Większość ludzi jest praworęczna, więc intuicyjnie kieruje się na prawo. Choć nie zawsze jest tak, że kolejka po lewej stronie jest krótsza, zawsze istnieje szansa na oszczędzenie czasu.

6. Zabierz ze sobą pustą butelkę


Ceny na lotniskach są ekstremalne, każdy z nas o tym wie. By zaoszczędzić pieniądze i ugasić pragnienie zawsze miej przy sobie pustą butelkę. Na lotniskach możesz znaleźć dystrybutor z wodą, którą napełnisz swoją butelkę, by ugasić pragnienie za darmo.

7. Wybierz poranny lot jeśli chcesz uniknąć turbulencji


Wiele czynników, które powoduje turbulencje ma miejsce popołudniami. Wybierając poranny lot masz szansę na ich uniknięcie.

Może Cię zainteresować

zamknij