×
Wirtualna Polska

Podsyp tym róże, a będą kwitły cały sezon. Rada od znajomego hodowcy róż to złoto!

Nie ma bardziej popularnych oraz pięknych kwiatów ogrodowych, które dodawałby eleganckiego i romantycznego uroku. Warto wybierać te odmiany, które będą ozdabiały ogród przez cały sezon bez nadmiernej pielęgnacji. Podpowiadamy, jak przedłużyć kwitnienie róż.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najtrwalszą odmianą jest Ghislaine de Feligonde, która ma kremowo-morelowy kolor kwiatostanów. Wraz z upływem czasu zmienia barwę na różowo-białą. Dzięki temu róże tego gatunku zasadzone w ogrodzie sprawiają wrażenie, że jest ich kilkanaście rodzajów. Warto też wziąć pod uwagę odmiany: Clair Matin, Emelie lub Dorothy Heldoro.

Jak przedłużyć kwitnienie róż?

Na początku należy poznać ich wymagania, aby hodowla była przyjemna, a przede wszystkim efektowna. Warto dbać o ich regularne nawadnianie oraz nawożenie, które nie tylko przedłuży czas wegetacji, ale też wpłynie na wygląd rośliny. Przycinanie przekwitniętych pędów to również ważna praktyka, którą należy wykonywać systematycznie. Dzięki temu roślina nie traci czasu i energii na podtrzymanie zbędnych kwiatostanów, a po odcięciu może zacząć wytwarzać nowe. Na wiosnę, przed rozpoczęciem kwitnienia, należy pozbyć się wszystkich suchych i brązowych gałęzi, ponieważ utrudnią one prawidłowy rozwój róży. Ściółkowanie kompostem pomoże utrzymać odpowiednią wilgoć w podłożu, przez co roślina nie będzie wymagała bardzo częstego podlewania. Składniki zawarte w kompoście będą stanowić znakomity pokarm dla róży, a wystarczy wykonać go na wiosnę oraz jesienią.

W ten sposób maksymalnie przedłużysz kwitnienie róż, fot. freepik

W ten sposób maksymalnie przedłużysz kwitnienie róż, fot. freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Podsyp tym maliny na wiosnę, a już w lecie łodygi będą uginać się od owoców!

Naturalne odżywki na długie kwitnienie

Chcąc mieć piękne krzaki róż, trzeba zastosować skuteczne, ale przede wszystkim naturalne metody. Nie wymagają one wielkiego nakładu pracy i pieniędzy, przez co wykorzysta je każdy fan ogrodnictwa. Najlepiej zdecydować się na użycie kompostu lub obornika, w zależności co akurat posiadamy. Minerały w nich zawarte wspomogą róże na etapie rozwoju, zapewniając im wszystkie potrzebne do wzrostu elementy. Można też wybrać biohumus, który zawiera w sobie m.in. próchnicę pokarmową. Zmieszany w proporcji 2:1 z wodą i stosowany raz na miesiąc sprawi, że na krzewach pojawi się multum kwiatostanów. Warto także postawić na sprawdzone domowe specyfiki, czyli sól Epsom, która zmieszana razem z ziemią raz na 6 tygodni szybko je zabezpieczy i odżywi. Natomiast kiedy chcemy wpisać się w trend zero waste, to wykorzystajmy mączkę kostną. Dostarczy różom azotu, fosforu oraz potasu.

W ten sprytny sposób róże odbiją bardzo bujnie, Fot. Gettyimages

W ten sprytny sposób róże odbiją bardzo bujnie, Fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Wrzuć do wody przyprawę za 1,69 zł i podlej surfinie. Wyrosną szybciej niż jak na drożdżach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska