×

Tata przemienił pokój swojej córki w miejsce jak ze snów. Nie do wiary, że zrobił to wszystko sam!

Niektóre dzieci marzą o domku na drzewie. Ale kto potrzebuje domek na drzewie, gdy można mieć takie miejsce wbudowane w swojej sypialni? Użytkownik serwisu Imgur – radamshome postanowił wykonać właśnie taki projekt dla swojej córki. Zajęło mu to 18-miesięcy. Jako artysta w branży gier wideo miał głowę pełną pomysłów, które dobrze wykorzystał, przekształcając sypialnię dziecka w krainę z bajki.

Pokój pełen jest motyli, ozdób, sztucznych zwierzątek i co najważniejsze, w centralnym punkcie znajduje się domek na drzewie (z lampkami do czytania i bajkowymi oknami).

Radamshome, który od tego momentu znany jest jako SuperTata, szacuje, że projekt trwał 350 godzin (głównie w weekendy) i kosztował ponad 15 000 zł.

SuperTata udokumentował każdy etap budowy…

pokoj-jak-kraina-czarow-1

pokoj-jak-kraina-czarow-2

Tak wyglądał projekt na początku:

Może rysunek nie wygląda najlepiej, ale SuperTata miał plan.

pokoj-jak-kraina-czarow-3

Kształt drzewa

Posiadając pełny projekt oraz po budowie makiety, na podłodze narysował linie siatki i naniósł kształt drzewa na ściany pokoju.

„W ten sposób mogłem umieścić stalowe zbrojenie bezpośrednio na naniesionych liniach. Zaletą organicznych kształtów jest to, że można popełniać błędy, które nie kolą w oczy. Same się tuszują.”

pokoj-jak-kraina-czarow-4

Stalowy szkielet

Następnym krokiem było spawanie zbrojenia.

„Aby drzewo było stabilne, konstrukcja musi być dość silna. Więc wykonałem to tak, że łatwo utrzyma 3 dorosłe osoby, choć będzie to używane tylko przez małe dzieci.”

pokoj-jak-kraina-czarow-5

Pokrycie siatką

Po zbudowaniu stalowego szkieletu drzewa, SuperTata przykrył całość drucianą siatką.

Na zdjęciu znajduje się mała wróżka, która zainspirowała tatę projektem.

pokoj-jak-kraina-czarow-6

Zastosowanie betonu

Następnie do arcydzieła dodał kilka świateł o niskim napięciu. Potem nałożył beton przy pomocy pacy do sztukaterii. Używał silikonu aby móc jak najwierniej odwzorować teksturę kory.

pokoj-jak-kraina-czarow-7

Malowanie kory

Po przetarciu betonu papierem ściernym, Super Tata pomalował drzewo, zaczynając od ciemnego brązu, a później dokańczał jaśniejszymi kolorami.

pokoj-jak-kraina-czarow-8

Malowanie pokoju

Podobno technika, której użył do malowania nazywana jest „szorstkim mieszaniem”.

pokoj-jak-kraina-czarow-9

Podłoga

Na tym etapie SuperTata skorzystał z pomocy.

„Mój teść pomógł mi zainstalować drewniane podłogi. Układaliśmy podłogi w domu kilka lat temu, więc wiedzieliśmy w czym rzecz. Użyliśmy dobrych podkładów izolacyjnych, ponieważ jej pokój jest w części domu, która nie jest dość mocno ogrzewana.”

pokoj-jak-kraina-czarow-10

Detale

Wykończenia nie były najważniejszą częścią projektu, ale są zdecydowanie najbardziej imponujące. Dbałość o szczegóły jest niemal nierealna: stworzył okna, drzwi jak z bajki, ozdobił gałęzie drzewa jak i cały pokój.

pokoj-jak-kraina-czarow-11

Efekt końcowy jest oszałamiający:

pokoj-jak-kraina-czarow-12

pokoj-jak-kraina-czarow-13

pokoj-jak-kraina-czarow-14

pokoj-jak-kraina-czarow-15

Może Cię zainteresować

zamknij