×

Pokrusz i wrzuć do doniczki. Od razu pobudzisz jego magiczne moce!

Język teściowej to bardzo popularny kwiat doniczkowy. Ozdabia parapety wielu mieszkań ze względu na to, że jest dość łatwy w uprawie. Wyróżnia się ozdobnymi liśćmi i pasuje do wnętrz minimalistycznych lub w stylu boho. Ci, którzy go mają, starają się, aby pięknie rozrastał. Zatem jak dbać o wężownicę, aby wypuszczała nowe listki?

Sansewieria to wyjątkowa i wręcz magiczna roślina

Dlaczego? Dlatego, że poleca się ją nawet tym osobom, które „nie mają ręki do kwiatów” – będzie zdrowo rosnąć i w słońcu, i w cieniu oraz nie potrzebuje szczególnie regularnego podlewania. Ba, zbyt częste dostarczanie wody może jej nawet zaszkodzić! Oprócz tego:

  • nocą produkuje tlen, oczyszczając powietrze z dwutlenku węgla;
  • wyłapuje toksyny obecne w różnego rodzaju klejach, farbach;
  • usuwa toksyczne związki (trójchloroetylen oraz ksylen) odpowiedzialne za bezsenność, mdłości czy bóle głowy;
  • działa szczególnie pozytywnie na drogi oddechowe i układ odpornościowy;
  • pochłania nadmiar wilgoci (nie powinna przekraczać 60%), która sprzyja rozwojowi grzybów i utrudnia koncentrację czy zasypianie;
  • jest odpowiednia dla alergików.

 

Jak dbać o wężownicę
Jak dbać o wężownicę? Fot. Freepik.com

 

Wiesz, że jeśli sansewieria ma za małą doniczkę, to po czasie może ją roztrzaskać? I choć nie wymaga jakiejś specjalnej opieki, to warto od czasu do czasu wspomóc ją naturalnym nawozem. Jakim?

 

Jaki nawóz jest najlepiej tolerowany przez język teściowej?

To nie żaden żart – po prostu inna nazwa tego kwiatu! 😉 To, co najlepiej wpłynie na jego dobrą kondycję, to skorupki kurzych jajek, które są źródłem cynku, wapnia, selenu, miedzi i krzemu – czyli wszystkich tych witamin, które są roślinom bardzo potrzebne.

Jak dbać o wężownicę
Jak dbać o wężownicę? Fot. Freepik.com

 

Przygotuj ten naturalny nawóz na dwa sposoby:

  • Ugotuj i obierz jajka. Pozostałe skorupki pokrusz drobno i wsyp do doniczki z sansewierią. Po pewnym czasie zauważysz, że jej liście będą bardziej soczyste i intensywniej zielone.

 

  • Przegotuj wodę i zalej nią skorupki. Całość odstaw w ciemne i chłodne miejsce na dwa tygodnie. Następnie odcedź miksturę i podlewaj nią swoją wężownicę. Wpłynie i na lepszą kondycję kwiatu i na to, że pojawią się na nim młode listki.
Jak dbać o wężownicę
Jak dbać o wężownicę? Fot. Freepik.com

 

A czy znasz magiczne wręcz moce tego kwiatu? Poznaj, jak wiele jest jego pozytywnych działań. Czym prędzej kup sansewierię, aby między innymi mieć lepszy i zdrowszy sen!

 

Wiedziałeś wcześniej o tych magicznych trikach, które ułatwią Ci uprawę roślin doniczkowych?

Źródła: buzz.gazeta.pl

Może Cię zainteresować