×

Zwierzę, które zauważysz jako pierwsze, zdradza informację o sile Twojego umysłu

Na pewno zdajesz sobie sprawę, że półkule mózgu pracują zupełnie inaczej i zawsze jedna z nich jest bardziej dominująca. Na podstawie prac laureata nagrody Nobla, Roger’a W.Sperry, można określić procesy myślenia oraz cechy osobowości badanej osoby.

Jesteś ciekawy ja kto wygląda w Twoim przypadku? Spójrz na poniższy obrazek i przekonaj się jaki masz typ osobowości!

I co udało Ci się zauważyć jako pierwsze?

Głowa tygrysa

Jeśli jako pierwsze zauważyłeś głowę tygrysa, oznacza to, że Twoja lewa półkula mózgu jest bardziej rozwinięta niż prawa. To oznacza, że jesteś osobą analityczną, bardzo zorientowaną na cel i potrafisz się dobrze zorganizować. W obliczu problemu masz tendencję do bycia logicznym, kalkulacyjnym i obiektywnym. Kiedy podejmujesz decyzję ciężko Ci zmienić zdanie, ponieważ sam długo nad nią myślałeś. Ważne jest abyś potrafił słuchać innych i pamiętał, że pokora ma długą drogę.

Twoje cechy osobowości:

Gdy coś Robisz, planujesz wszystko i działasz w odpowiedniej kolejności, tak jak lista zadań. Jesteś odpowiednio sprecyzowany na swoje życiowe cele i masz jasno określoną ścieżkę, którą chcesz podążać. Zawsze myślisz racjonalnie, a Twoje emocje nie przeszkadzają Ci w osiągnięciu zamierzonego celu. Masz zdolności matematyczne, naukowe i logistyczne. Rzadko kiedy bujasz w obłokach, a bajki i fikcje nie są dla Ciebie – zdecydowanie jesteś realistą.

Wisząca małpa:

U Ciebie to prawa półkula jest bardziej aktywna. Jesteś osobą kreatywną, pełną innowacyjnych pomysłów. Kiedy musisz zmierzyć się z jakimś problemem, polegasz bardziej na swojej intuicji (która czasami jest mylna) niż na krytycznym myśleniu. Wiesz dobrze, że każdy krok, który podejmujesz w swoim życiu, to dla Ciebie lekcja, która pomoże Ci osiągnąć wymarzony cel, jednak to właśnie podróż jest dla Ciebie ważniejsza niż cel. Jesteś marzycielem i często gubisz się w swojej baśniowej krainie. Musisz jednak pamiętać, że istnieje też świat realny, dlatego czasami musisz zejść na ziemię.

Twoje cechy osobowości:

Jesteś osobą impulsywną, dużo rzeczy robisz spontanicznie, masz talent do podejścia nieszablonowego. Potrafisz zadbać o wiele rzeczy, spędzasz czas zastanawiając się nad tym co oparte jest o uczucia. Masz duszę artysty, jesteś biegły w muzyce, sztuce innych kreatywnych dziedzinach. Nie musisz tworzyć listy rzeczy do zrobienia, nie starasz się czytać instrukcji, a wszystkie problemy starasz się rozwiązać intuicyjnie. Starasz się zrealizować marzenia i często odnosisz sukces.

Pamiętaj, że półkule mózgu nie działają w izolacji, raczej współpracują ze sobą i uzupełniają się nawzajem. Tak więc, nawet jeśli jedne cechy bardziej Ci odpowiadają nie oznacza, to że część cech, za które odpowiada druga półkula, nie będą Cię w ogóle dotyczyć.

Co zobaczyłeś jako pierwsze? Głowę tygrysa czy wiszącą małpę? Czy twoje cechy osobowości pasują? Daj znać w komentarzu!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij