×
Wirtualna Polska

Połóż przy drzwiach i oknach, a żadna mrówka się nie zbliży do domu

Goździki na mrówki to prosty patent, dzięki któremu wykwaterujesz te owady ze swoich czterech ścian. On naprawdę przynosi dobre efekty.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Mrówki to stworzenia, które nie są mile widziane w naszych domach. One chętnie tam zaglądają, gdyż szukają jedzenia, schronienia, a także ciepłego miejsca, gdzie mogłyby się rozmnożyć. Co więcej, poruszają się po wyznaczonych przez siebie ścieżkach. Jeżeli zaczniesz je śledzić, to przekonasz się, którędy mrówki weszły do Twojego domu (przez okno, szpary, małe pęknięcia).

Jak pozbyć się mrówek z domu?

Aby przepędzisz mrówki, zacznij stosować domowe metody i na początku powstrzymaj się od chemicznych rozwiązań. Te owady nie tolerują pewnych zapachów. Należą do nich goździki. Weź tę przyprawę i rozłóż ją tam, gdzie bytują mrówki. Szybko zauważysz, że z każdym dniem będzie ich coraz mniej. Możesz też postawić na mielone goździki. Rozsyp je przy szafkach, drzwiach i na ścieżkach przemarszu mrówek. Te owady regularnie przemierzają trasę od swojego gniazda do źródła jedzenia. Jeżeli ją wyśledzisz i zidentyfikujesz, to zdecydowanie łatwiej będzie Ci wygrać walkę z mrówkami. Innym patentem odstraszającym jest zrobienie specjalnego sprayu. Weź pieprz w ziarnach i zmiel go w młynku. Później dodaj do niego 100 ml wody i całość dobrze wymieszaj. Taki specyfik wlej do butelki ze spryskiwaczem. Pieprzową miksturą spryskaj ramy okienne, drzwiowe, listwy przypodłogowe i inne miejsca.

goździki na mrówki, fot. freepik 

goździki na mrówki, fot. freepik 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może cię również zainteresować: Brat pracuje w lesie i po wielu testach stosuje jedną rzecz na kleszcze

Co zrobić, aby mrówki nie weszły do domu?

Oczywiście lepszym pomysłem niż odstraszanie jest zrobienie wszystkiego, aby zapobiec pojawianiu się mrówek w naszym domu. Jak to uczynić?

  • Rzeczą najważniejszą jest dbanie o porządek, a także higienę w kuchni. Mrówki przyciąga przede wszystkim jedzenie. Dlatego sprzątaj blaty i nie zostawiaj pokarmów na stole czy w innych łatwo dostępnych miejscach.
  • Co więcej, od razu zmywaj naczynia. Jeżeli długo leżą w zlewie, to są prawdziwym zaproszeniem dla mrówek.
  • Upewnij się, czy na podłodze nie leżą resztki jedzenia, czy okruchy.
  • Zawsze dokładnie zamiataj podłogi, a także odkurzaj dywany.
  • Regularnie opróżniaj kosz na śmieci.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
goździki na mrówki, fot. freepik

goździki na mrówki, fot. freepik

Może cię również zainteresować: Zamiast wyrzucić, rozsyp na trawniku. To idealny nawóz i odstraszacz szkodników

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować