×

Tak wyglądałyby polskie nazwy zagranicznych produktów

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak brzmiałyby zagraniczne nazwy popularnych produktów, gdyby zostały przetłumaczone na język polski? Bo skoro są sprzedawane w Polsce, to czemu nie zamienić nazwy znanego na całym świecie napoju „Red Bull” na polskie „Czerwony Byk”? Zobacz jak wyglądałyby opakowania kilku znanych produktów, gdyby pojawiły się na nich polskie nazwy.

Takiego zadania podjął się Adam Lapko ilustrator z Gliwic, który jakiś czas temu zdecydował się sprawdzić czy polskie nazwy dalej miałyby taką siłę i sprawiłby, że chętnie kupowalibyśmy te znane produkty. Co myślicie o tym projekcie i rodzimych nazwach?

Polskie nazwy znanych produktów

#1 Kinder Bueno

#2 Merci

#3 Dove

#4 Old Spice

#5 Axe

Jesteś ciekawy jak wyglądają kolejne polskie nazwy zagranicznych produktów? Czytaj dalej!

#6 Always

#7 Hello Kitty

Zobacz także: 6 faktów na temat jedzenia z McDonald’s

#8 Head and Shoulders

#9 Velvet

#10 Red Bull

#11 Hot Wheels

#12 Mrs Muscle

#13 7 Days

Jak podobają Ci się te polskie nazwy zagranicznych produktów? Czy dalej chętnie kupowałbyś te produkty gdyby ich nazwy były przetłumaczone? Które tłumaczenie wydaje Ci się najzabawniejsze lub najciekawsze? Daj nam znać w komentarzu na naszym Facebooku!

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.