×
Wirtualna Polska

Kupując truskawki nie daj się nabrać! Handlarze wykorzystują naszą słabość i chcą nas oszukać!

Nareszcie zaczął się sezon na truskawki i każdy kto uwielbia te owoce wkrótce wybierze się na targ, żeby kupić te najlepsze, najsmaczniejsze, bo polskie truskawki. Te wyhodowane w naszym kraju mają swoją renomę, a Polacy zdecydowanie bardziej wolą kupować produkty pochodzące z ojczyzny. Niestety handlarze korzystają z naszej słabości i chcą nas oszukać.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlaczego polskie truskawki są lepsze?

Przede wszystkim owoce, które rosły w Polsce, mają krótszą drogę z hodowli do sklepu czy na targ. To oznacza, że są świeższe, lepsze jakościowo i po prostu smaczniejsze. Każdy kto choć raz smakował truskawek z Polski wie, że mają niezwykły smak. Dodatkowo „nasze owoce” są mniej nawożone i zawierają mniej środków chemicznych.

Niestety handlarze wiedzą, że Polacy mają słabość do rodzimych owoców i sprzedają nam truskawki z zagranicy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Truskawki sprowadzane z Włoch czy Grecji mają nieco inny smak i często zawierają więcej środków chemicznych. Mimo to, sprzedawcy opisują je jako owoce wyhodowane w Polsce. Na szczęście można je odróżnić.

Czym się różnią truskawki z Polski od tych z zagranicy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kupując truskawki możesz odróżnić te wyhodowane w Polsce od tych z Hiszpanii czy Węgier. Przede wszystkim owoce różnią się kolorem, te od polskich hodowców są jaśniejsze, czerwone z kolei importowane mają odcień ciemno-bordowy. Oprócz tego, truskawki z Polski są mniejsze, twardsze i jędrniejsze.

Dlaczego handlarze chcą nas oszukać?

Oczywiście, jak się pewnie domyślasz, chodzi o lepszy zarobek. Krajowe truskawki kosztują średnio 15-22 zł za kilogram, a te z zagranicy około 10-12 zł. Jeśli spotkasz na targu owoce, tańsze niż powyższe kwoty, możesz mieć pewność, że są one importowane. Kiedy jednak na markecie są same droższe truskawki warto zwrócić uwagę na wcześniej wymienione rzeczy tj. kolor i wielkość owoców.

Teraz już nie dasz się oszukać! 🙂

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować