8 zaskakujących zastosowań pomadki ochronnej, o których mogłaś nie wiedzieć

Większość rzeczy ma więcej, niż tylko jedno przeznaczenie. Nie ma to jak dodatkowe użycie zwyczajnego produktu, który zazwyczaj mamy w domu.

Oszczędność oszczędnością, ale nie ma sensu wydawać pieniędzy na różne produkty, gdy coś, co mamy w domu może doskonale zastąpić część z nich.

Tak więc dzisiaj pokażemy wam, jak tubka zwykłej pomadki ochronnej do ust, może nie tylko uratować spierzchnięte usta, ale również pomóc w wielu codziennych sytuacjach!

#1 Ochrona przed odciskami

pomadka-2

Nowa para butów zawsze cieszy, ale pęcherze już mniej. Więc następnym razem zanim założysz nowe buty, nasmaruj narażone miejsca pomadką do ust, by uniknąć odcisków i pęcherzy.

#2 Zdejmowanie pierścionka

pomadka-4

Każdemu z nas choć raz przytrafiły się trudności ze zdjęciem pierścionka. Źle dobrany rozmiar lub opuchnięte palce mogą sprawić nie lada kłopoty. Jednak bez paniki. Wystarczy posmarować palec wokół pierścionka pomadką i po kłopocie.

#3 Zaklej małe rany

pomadka-3

Balsam do ust pomoże w leczeniu małych ran i skaleczeń. Wspomaga gojenie i zapobiega infekcjom.

#4 Poskrom włosy

pomadka-7

Włosy czasem nie są łatwe do poskromienia, ale od teraz mamy sekretną broń. By utrzymać niesforne kosmyki wystarczy nanieść na nie odrobinę pomadki. Pozostaną na miejscu i problem z głowy. Trik również sprawdza się w przypadku brwi.

#5 Sucha skóra nosa

pomadka-5

Najbardziej znane i alternatywne zastosowanie dla pomadki! Największa niedola wszystkich zakatarzonych osób, to właśnie popękana skóra. By uchronić się przed opuchniętym nosem, nanieś odrobinę pomadki na najbardziej zagrożone miejsca. Nawilża i łagodzi!

#6 Otwórz zaklinowane okno

pomadka-8

Wraz ze zmianami pór roku, okna mogą odmawiać współpracy. Dla zaklinowanego okna, pomocą może okazać się właśnie balsam do ust. Posmaruj pomadką część przy ramie i użyj odrobinę siły. Okno powinno puścić i otwierać się bez problemu.

#7 Lśniące buty

pomadka-6

Nie pozwól by kilka zarysowań zmusiło cię do pozbycia się ulubionego obuwia. Pomadka przywróci blask i sprawi, że ślady użytkowania staną się mniej widoczne.

8#8 Zawsze zawiązane sznurówki

pomadka-1

Jeśli niesforne sznurowadła lubią się rozwiązywać, na pomoc przybywa balsam do ust. Na supeł nanieś pomadkę, która sprawi, że węzeł wraz z ruchami zacznie się dociskać.