×

Pomalowany paznokieć u mężczyzny to nie powód do śmiechu. Tym sposobem chce Ci coś przekazać

Nie powinno dziwić to, że trendy lubią się zmieniać. To, że kobiety tworzą coraz to dziwniejsze makijaże, a mężczyźni malują brody na różne kolory, to rzeczy, które mogą szokować. Jest jednak pewien trend, który wydaje się dziwny, lecz niesie ze sobą potężne przesłanie. A jest nim pomalowany paznokieć u mężczyzny.

Czy zauważyłeś, że niektórzy mężczyźni mają pomalowany jeden paznokieć?

pomalowany paznokieć u mężczyzny - ręka

Nie zależnie czy jest to celebryta czy przeciętny Kowalski – taki facet, nie podąża za modą, lecz chce zwrócić uwagę na pewną ważną rzecz. Za pomalowanym paznokciem skrywa się kampania przeciw przemocy stosowanej na dzieciach. Jeden kolorowy paznokieć symbolizuje jedno na pięć dzieci, które jest wychowane wśród przemocy oraz wykorzystywania seksualnego.

pomalowany paznokieć u mężczyzny - malowanie paznokci
instagram.com/polishedman

Wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy Elliot Costello, założyciel australijskiej organizacji non profit, wykonywał pracę charytatywną w wiosce w Kambodży. Spędził on sporo czasu z dziećmi znajdującymi się w ośrodku, gdzie poznał dziewczynkę o imieniu Thea. Gdy Thea miała 8 lat, zmarł jej ojciec. 8 – latka trafiła do sierocińca, gdzie znęcano się nad nią psychicznie i fizycznie. Pomimo przykrej przeszłości, Thea była uśmiechnięta i na tyle życzliwa, że opowiedziała swoją historię Elliotowi. Pomalowała mężczyźnie także jeden paznokieć na swój ulubiony kolor.

pomalowany paznokieć 2
instagram.com/polishedman

Dla jednych mógłby być to zwykły miły gest, jednak poruszony historią Elliot, zdecydował się stworzyć kampanię, aby zakończyć złe traktowanie dzieci na całym świecie. Jej symbolem stał się jeden pomalowany paznokieć. Kampania ma inspirować innych do dzielenia się zdjęciem z pojedynczo pomalowanym paznokciem oraz przekazaniem datków na organizację. Zaciekawieni znajomi z pewnością będą pytać o co chodzi z lakierem na paznokciu, a w ten sposób wieść o kampanii zacznie się rozprzestrzeniać. Przekazane datki pomagają w przeniesieniu dzieci do spokojnych ośrodków, gdzie pociechy mogą być wychowywane wolne od przemocy i wykorzystywań.

Wiele znanych osób dołączyło do kampanii

pomalowany paznokieć u mężczyzny - zac efron
instagram.com/polishedman

Wśród znanych mężczyzn, którzy poparli pomysł Elliota znaleźli się m.in. Hugh Jackman, Alec Baldwin, Zac Efron czy Chris Hemsworth. Oczywiście w kampanii mogą wziąć udział także kobiety, jednak nazwa „Polished Man” wzięła się stąd, ponieważ aż 90% oprawców to mężczyźni.

Dlaczego kampania „pomalowanego paznokcia” jest tak ważna?

Według statystyk UNICEF’u, w wyniku przemocy, co 7 minut ginie jeden dorastający. Co 10 sekund ktoś na świecie zgłasza znęcanie się nad dziećmi. Nawet jeśli te zgłoszenia nie kończą się na śmierci dziecka, prowadzą one do depresji, prób samobójczych, nałogów we wczesnym wieku czy problemów związanych z wychowaniem seksualnym.

pomalowany paznokieć
instagram.com/polishedman

Jeśli chcesz wesprzeć akcję, wraz ze znajomymi zarejestruj się na www.polishedman.com i zdecyduj ile chcesz przeznaczyć na wsparcie kampanii. Następnie pomaluj jeden paznokieć, dodaj zdjęcie na social media i przekaż informację swoim obserwującym, aby zrobili to samo!

Zobacz także:
Wypadku na przejeździe kolejowym można uniknąć! Nawet jeśli utkniesz między zamkniętymi szlabanami

Igor Dobrowolski zaczął malować 5 lat temu. Dziś jego obrazy kupują celebryci

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować