×

Jeśli zrobisz maseczkę z pomidorów, osiągniesz niesamowity efekt i pozbędziesz się trądziku

Trądzik jest frustrujący, niezależnie od wieku, a czerwone ślady na twarzy mogą być nie tylko wstydliwe, ale i i bardzo bolesne. Jest to wynik zatkania mieszków włosowych i gruczołów. Choć pozbycie się trądziku zajmuje trochę czasu, poświęcenia się sprawie i odpowiednia pielęgnacja skóry, nie musi być to wcale drogi proces. W rzeczywistości, produkt na wypryski rośnie w każdym ogrodzie.

Jak leczyć trądzik?

Pomidory nie tylko ułatwią rutynową pielęgnację skóry, ale dzięki nim trądzik może się zmniejszyć, a wraz z nim mogą zmniejszyć się blizny na twarzy. Roślina ma wysoką zawartość witamin A, C, E, K, i B6. To właśnie one pomagają zmniejszyć pory i zapewniają skórze potrzebne odżywienie. Ponadto, kwasowość pomidorów może pomóc zrównoważyć poziom pH w skórze, dzięki czemu na skórze będzie pojawiać się mniej wyprysków. Zawierają one także kwas salicylowy, który znajdziesz w większości produktów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry trądzikowej.

1

Jak korzystać z pomidorów w odpowiedni sposób?

Jeśli chcesz włączyć tę roślinę do swojej pielęgnacji, sprawdź tych kilka pomysłów.

  • Nie komplikuj:

Proste rozwiązania są czasem najlepsze. Wystarczy przekroić pomidora na pół i natrzeć nim obszar, na których występuje trądzik. Wmasuj dokładnie, a później spłucz wodą. Choć nie jest to najbardziej skuteczne leczenie, to doskonale nadaje się do niewielkich wyprysków i kiedy masz tylko kilka minut na pielęgnację.

  • Maseczka:

Jeśli masz trochę więcej czasu, metoda ta powinna działać dobrze nawet na silny trądzik. Należy pokroić pomidora w plasterki, zalać go ciepłą wodą i po minucie ściągnąć z niego skórę. Usuń także jego nasiona, a to co zostanie rozgnieć. Musi powstać pasta, którą nałożysz na całą twarz. Trzymaj ją około 60 minut, a później dokładnie spłucz. Możesz dodać ogórka lub jogurt, aby zmniejszyć trądzikowy ból.

  • Sok pomidorowy do mycia twarzy:

Jeśli nie masz czasu siedzieć przez godzinę z maską na twarzy, spróbuj tego. Wymieszaj jedną łyżkę soku pomidorowego z kilkoma kroplami soku z cytryny w małym naczyniu. Zastosuj tę mieszankę punktowo na dotknięte trądzikiem obszary i pozostaw na około 5 minut, a następnie spłucz wodą.

Czy próbowałeś pomidora, jako lek na trądzik? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Może Cię zainteresować

zamknij