×

20 rad, które zmienią Twoją rutynę sprzątania! To Ty zostaniesz perfekcyjną panią domu!

Większość z nas nienawidzi czyszczenia. Jest to czasochłonne, nudne i wolimy robić cokolwiek innego. Pomyśl tylko o tym, ile przez takie czynności zmarnowałeś w życiu czasu, czyszcząc dzbanek do kawy lub usuwając ślad po kawie ze stołu. To naprawdę szalone gdy to o tym wszystkim sobie przypomnisz.

Nigdy więcej marnowania czasu! Mamy dla Ciebie 20 porad, które ułatwią Twoją walkę ze sprzątaniem.

Czyszczenie grilla za pomocą cebuli

a

Chwyć pół białej cebuli i pocieraj ją w poprzek rusztu gorącego grilla przy użyciu widelca. To oczyści ruszt i smak. Możesz zostawić nawet do następnego razu.

Czyszczenie blendera

b

Wypełnij mikser ciepłą wodą i kroplą płynu do mycia naczyń, a następnie włącz go na kilka sekund. Wylej, spłucz czystą wodą i wysusz.

Usuwanie wymiocin

c

Wymieszaj sodę oczyszczoną i pastę do zębów i połóż na plamę. Pozostaw na noc, a następnie będziesz mógł odkurzać wszystko następnego dnia.

Zbieranie rozbitego szkła

d

Przestań zbierać małe odłamki szkła gołymi rękami. Wciśnij kawałek białego chleba na całym obszarze, gdzie znajduje się szkło. Zbiera nawet najmniejsze odłamki.

Czyszczenie wentylacji przy suficie

e

Nałóż starą poszewkę wokół łopatek wentylatora. Powinna zebrać z łatwością cały kurz.

Odnowa skóry

f

Użyj na starych skórzanych fotelach pasty do butów. Wszystkie zarysowania od razu znikną.

Czyszczenie zmywarki

g

Wyczyścisz swoją zmywarkę ustawiając ją na najwyższą temperaturę z filiżanką octu na górnej półce. Następnie posyp sodą na dole i uruchom go ponownie. Teraz jest czysta.

Czyszczenie materaca

h

Wlać wódkę do butelki z rozpylaczem, spryskać lekko w poprzek materaca i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu. Alkohol zabija zapach i bakterie.

Czyszczenie pierścieni na wannie

i

Przetnij grejpfruta na pół i posyp wannę solą. Teraz użyj owoców jako ściereczki i przetrzyj wannę.

Usuń pierścienie po wodzie

j

Zamocz ślad wilgotnym ręcznikiem, a następnie wysusz go suszarką do włosów.

Czyszczenie tostera

k

Czyszczenie tego typu urządzeń może być super trudne. Po zakończeniu używania odłącz go, a następnie umieść w nim kilka wilgotnych ręczników papierowych między pokrywą a powierzchnią. Resztki ciepła będą czyścić toster. Wytrzyj do sucha papierowym ręcznikiem i gotowe.

Czyszczenie gąbki

l

Można wyczyścić ją w zmywarce.

Czyszczenie ze zwierzęcych włosów

m

Oczyścisz dywan z sierści psa (nawet to, czego nie widać), używając przyrządu, którym standardowo myjesz okna. Będziesz w szoku, co znajdziesz.

Szybkie wysychanie butów i rękawiczek

n

Włóż gazetę do butów. Nie lubisz zabijać drzew? Saszetka zwykłego ryżu też działa.

Czyszczenie ze smaru

o

Nie martw się więcej o ubrudzone smarem ubrania. Pokryj plamę białą kredą, odczekaj kilkanaście minut i następnie wytrzyj kredę wilgotną szmatką.

Czyszczenie kanapy

q

Rozpyl nad swoją kanapę trochę alkoholu. Następnie użyj czystej gąbki.

Wyczyścić ślady po kawie i przyprawach

r

Szoruj te trudne do wyczyszczenia miejsca 1 łyżką sody oczyszczonej. Następnie wytrzyj je dokładnie.

Czyszczenie piekarnika

s

Umieść w zupełnie zimnym piekarniku miskę wypełnioną odrobiną amoniaku. Zostaw na noc, następnego dnia wytrzyj.

Czyszczenie plam z dywanu

u

Wymieszaj wodę z octem, rozpyl na plamie, połóż na to wilgotną szmatkę i wyprasuj.

 

Wybrane dla Ciebie

Kanada! 13 intrygujących faktów o tym kraju, które czynią go wyjątkowym pod każdym względem

Z czego znamy Kanadę? Zapewne wielu z Nas kojarzy ją głównie z syropem klonowym, śniegiem i łosiem. Jednakże ten kraj ma wiele ciekawego do zaoferowania! Zapraszamy do galerii ciekawostek o Kanadzie oraz Kanadyjczykach. #1 Kanadyjskie pieniądze można prać i nie mówię tutaj o nielegalnej formie wymiany pieniędzy. Są one wykonane z plastiku i są całkowicie […]

Architekt płakał, gdy projektował… 13 niecodziennych budynków z całego świata

Architektura bywa sporym wyzwaniem, zwłaszcza, gdy wizja architekta jest… dość ekstremalna. Przemierzyliśmy Internet, aby zaprezentować Wam najdziwniejsze konstrukcje, jakie powstały. #1 Ups wywrócił się Ten budynek co prawda nie jest zamieszkany, ale i tak zaskakuje. Umieszczono go w formie projektu artystycznego przed brytyjskim muzeum iluzji. Odwrócona architektura jest bardzo znanym i często wykorzystywanym pomysłem. #2 […]

Technologia potrafi zaskakiwać. 13 seniorów, którzy radzą sobie z nią po swojemu!

Tak jak Młodzi nie są wstanie pojąć pewnych rzeczy z przeszłości swoich dziadków/rodziców, tak osoby starsze czasem gubią się w świecie pełnym technologii. Zwykle bywa to niezwykle urocze! #1 Ta pani wydrukowała kilkanaście stron z komentarzami z Facebooka i czyta sobie w metrze #2 Pani zapytała się czy poprawnie wykonała selfie w lustrze #3 „Mamie […]

15 powodów przez które Japonia jest inna od reszty Świata! Każdy turysta kocha ten kraj

Japończycy to bardzo wyjątkowy naród, który żyje po swojemu i nie przejmuje się „zachodnią modą”. To sprawia, że jest to kraj bardzo intrygujący oraz ciekawy. Zapraszamy Was do ciekawych zdjęć z kraju Kwitnącej Wiśni. #1 W niektórych japońskich pociągach fotele są ustawione w taki sposób, aby móc podziwiać krajobraz w trakcie podróży #2 Pudełka gumy […]

11 zagadek, które rozgrzeją umysł lepiej niż kawa. Nie tak łatwo na nie odpowiedzieć poprawnie

Zagadki są zbawienne dla naszego mózgu i aktywują w nim obszary, które na co dzień nieużywany. To co pora na małą gimnastykę dla umysłu? #1 A) 14 godzin B) 12 godzin C) 16 godzin D) 18 godzin #2 A) 8 B) 6 C) 5 D) 4 #3 A) Trudny problem do rozwiązania B) Wskazówkę lub […]

16 niezwykłych obserwacji dokonanych przez ludzi, którzy mieli potrzebę podzielenia się nimi

Spostrzegawczość to przydatna umiejętność, która jest niezwykle pomocna w wielu zawodach. Jednak czasami… dostrzegamy intrygujące, ale nie do końca potrzebne elementy. Przynajmniej można się nimi podzielić w internecie! #16 Ten ogórek zdecydowanie nie chciał trafić do słoika #15 Ten podnośnik zdecydowanie przypomina żyrafę #14 Ta ściana ma całkiem rozwinięte powonienie! #13 Cień chyba łamie jakieś […]