×
Wirtualna Polska

Pomysły na majówkę w mieście. Dzięki nim nie będziesz się nudził

Nie wszyscy w majówkę będą gdzieś wyjeżdżać. Jedni z powodów finansowych, inni dlatego, że wiedzą, że pewnie zarówno w górach, jak i nad Bałtykiem zastaną dzikie tłumy. To jednak nie musi oznaczać, że ty i twoi bliscy nie będziecie mieli jak spędzić wolnego czasu. Co robić w majówkę w mieście?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pogoda w tym roku w majówkę nie zapowiada się zbyt dobrze. Na ten moment ma być stosunkowo zimno, a w wielu miejscach kraju ma padać w co najmniej jeden dzień. Tym bardziej może ci się nie chcieć ruszać gdzieś poza miejsce zamieszkania. Na szczęście, jeśli mieszkasz w mieście, a zwłaszcza w takim, które nie jest małe, to zdecydowanie będziesz miał co robić.

Co można robić w majówkę w mieście?

Oto nasze propozycje:

„Ukulturalniamy” się

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W majówkę wiele obiektów może być zamknięte, ale na pewno nie będą do nich należały wszelkiego rodzaju muzea. Wręcz przeciwnie, to jeden z okresów w roku, kiedy najchętniej i najgęściej są odwiedzane. Ich dyrektorzy o tym doskonale wiedzą, dlatego na długi weekend majowy dla odwiedzających często przygotowują coś ekstra. Zdecydowanie warto jest je odwiedzić, zwłaszcza te nowocześnie pomyślane, gdzie wiele obiektów jest interaktywnych i wciąga w zabawę. Często pod względem wrażeń w niczym nie przypominają one tradycyjnych muzeów i są zaskakująco przyjemną rozrywką.

co robić w majówkę w mieście, fot. getty images

co robić w majówkę w mieście, fot. getty images

 

Może cię również zainteresować: Ten zakaz dotyczący Pierwszej Komunii obowiązuje od wieków! Podobno przynosi pecha 

Parki, parki, parki!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie musisz nigdzie daleko wyjeżdżać, by móc siąść na kocu na trawce wraz ze swoją rodziną i zajadać jakieś przygotowane pyszności. Spora część parków w majówkę będzie pewnie zawalona ludźmi, ale jeśli będziesz chciał, to pewnie i tak uda ci się znaleźć jakiś przytulny, cichy zakątek, gdzie w końcu od wszystkiego odpoczniesz.

 

ZOO

Skoro pogoda nie ma być upalna, to dobrą opcją jest wyprawienie się do ZOO i pooglądanie egzotycznych zwierzaków. Być może będziesz nawet zaskoczony tym, jak bardzo będzie cię to cieszyło i jak przyjemna będzie to wycieczka. Oglądanie wszystkich przedziwnych futrzaków na żywo to zupełnie inne doświadczenie niż włączenie na telewizorze National Geographic.

co robić w majówkę w mieście, fot. getty images

co robić w majówkę w mieście, fot. getty images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Escape Room

To miejsca, gdzie rozwiązuje się różne zagadki, często kryminalne. Zabawa tego rodzaju rzeczywiście potrafi sprawić, że człowiek przez chwile czuje się, jakby był bohaterem serialu ścigającym jakichś groźnych przestępców. Dużo osób, które wybrały się do Escape Roomów, jest zaskoczonych tym, jak pozytywne i silne wrażenia te miejsca potrafią dostarczyć.

Paintball

Jeśli lubisz sobie postrzelać, to jest to świetna opcja, z której będą pewnie także bardzo zadowolone twoje pociechy (o ile są w odpowiednim wieku). Jeśli chcesz poczuć prawdziwą nutkę rywalizacji, to weź z sobą swoich teściów. Moment, w którym będziesz mógł zupełnie bezkarnie poczęstować teściową kilku(nastoma) kulkami farby, zapamiętasz do końca życia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: 3 patenty na rozpalenie grilla bez podpałki. Tegoroczna majówka będzie udana!

7 sposobów na udanego GRILLA

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować