Kategorie DIY

9 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie starych żarówek. Tchniesz w nie nowe życie!

Zużyte żarówki bądź te niepasujące do lamp w mieszkaniu, nie muszą kończyć swojego żywota na śmietniku. Wystarczy trochę inwencji twórczej oraz pracy, aby przeobrazić nic nie wartą z pozoru rzecz w oryginalną ozdobę. Zatem do dzieła!

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie wnętrza przepalonych żarówek. Przy pomocy obcęgów usuń czarną nakładkę znajdującą się na gwincie. Później stopniowo powiększaj powstający otwór. Kiedy już rozluźnisz elementy mocujące, delikatnie wyjmij druciki, żarnik oraz resztki szkła. Bańkę przepłucz wodą. Jeśli jest bardzo zanieczyszczona, użyj płynu wymieszanego z piaskiem bądź solą. Gotowe!

pinterest

1. Las w żarówce

Mini ogródki będą ciekawą ozdobą mieszkania, a nawet tarasu. Do wnętrza żarówki wystarczy wsypać trochę ziemi, żwirku czy drobnych kamyczków oraz włożyć mech i drobne roślinki. Na koniec podlej zieloną ekspozycję.

pinterest
pinterest

2. Lampa naftowa

Aby stara żarówka znowu zapłonęła, wystarczy przerobić ją na lampę. Do bańki wlej naftę oraz włóż knot. Całość ustaw na podstawce bądź przyklej do kamienia, kawałka drewienka.

pinterest
pinterest

3. Małe wazoniki

W tym przypadku najlepiej będą prezentowały się kompozycje utworzone z kilku żarówek. Wystarczy wlać wodę do baniek i włożyć do nich kwiaty. Następnie ustaw je na drucianych podstawkach bądź powieś na ścianie. Oryginalna dekoracja gotowa!

pinterest

4. Żarówkowe owady

Nie musisz kupować kosztownych dekoracji do pokoju dziecinnego. Wystarczy, że stare żarówki przerobisz na owady. Pomaluj bańki, zamontuj druciane skrzydła, doklej oczy. Dzieci będą zachwycone. 😉

pinterest
pinterest

5. Akwarium

Dla swojej małej, samotnej rybki możesz zaaranżować nowy dom w żarówce. Pamiętaj tylko o tym, aby wybrać dużą bańkę. Na dno wsyp trochę kamyczków oraz ustaw rośliny.

pinterest

6. Balony dla dorosłych…

Wykonanie tej dekoracji nie zajmie wiele czasu, a z pewnością zrobi wrażenie na gościach. Do namalowania wzorów możesz użyć pisaków bądź farbek. Następnie doklej kolorowe kamyczki i umieść balony na odpowiedniej wysokości. W końcu muszą zawisnąć w powietrzu. 😉

pinterest
pinterest

7. …i dla dzieci

Taką dekoracją każdy dziecko będzie zachwycone. Żarówki przerobione na kolorowe balony możesz zawiesić nad łóżkiem swojej pociechy bądź przyczepić do lampy.

pinterest
pinterest

Więcej pomysłów na kreatywne wykorzystanie żarówek znajdziesz TUTAJ.

Jeśli już przerobiłeś wszystkie stare żarówki na lampki, balony czy wazoniki, to możesz nagrodzić swoje wysiłki i kupić sobie jakiś drobiazg. Najlepiej, aby był wykonany z żarówki. 😉 Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

1. Broszki-owady z żarówkowymi odwłokami. Wyglądają jak mechaniczne stwory

pinterest
pinterest

2. Lampy przypominające zmutowane insekty bądź kreatury z innego świata

pinterest
pinterest

3. Groźnie wyglądające pająki z kolorowymi odwłokami. Też masz wrażenie, że za chwilę ożyją i zaczną ruszać odnóżami?

pinterest
pinterest
pinterest.com

Co sądzisz o tych żarówkowych dekoracjach? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Źródła: www.castorama.pl