Kategorie Domowe kosmetykiUroda

Babciny sposób na suche i popękane pięty. Koniec z brzydkimi stopami!

Podczas upałów każdy z nas chętnie zakłada na swoje nogi klapki lub sandały, które odkrywają pięty. Jednak wiele z nas odczuwa dyskomfort patrząc na stan skóry swoich stóp… Sama długo czułam, że każdy patrzy na moje suche i popękane pięty, dlatego szybko postanowiłam znaleźć rozwiązanie, które sprawi, że moje nogi będą wyglądać pięknie.

Zanim jednak przejdziemy do metody, którą poleciła mi babcia, ważne abyś wiedziała dlaczego skóra na piętach pęka

Pięty są miejscem, które łatwo się wysusza, a jeśli o nią nie dbamy to traci swoją elastyczność i stąd zaczynają pojawiać się pęknięcia. Kolejnymi czynnikami mogą być za ciasne buty oraz niedobór witaminy A. Nieodpowiednia dieta oraz problemy zdrowotne to następne problemy, które powodują pękanie pięt.

Jak rozwiązać problem suchych i popękanych pięt?

Aby pozbyć się problemu pękającej skóry na stopach wystarczy, że spróbujesz poniższego przepisu.

Potrzebne składniki:

– sok z cytryny,
– 5 tabletek aspiryny.

Sposób przygotowania:

Tabletki rozetrzyj na proszek, a cytrynę wyciśnij. Następnie dodaj sok do proszku i mieszaj, aż utworzy się papka. Uzyskaną miksturę nałóż na wcześniej umyte i wysuszone pięty. Maseczkę pozostaw na piętach przez około 20 minut, a następnie zmyj. Kolejnym krokiem jest użycie pumeksu, którym należy zetrzeć nadmiar skóry. Taką kurację warto wykonać 2 razy w tygodniu.

Efekty zobaczysz już po kilku zabiegach!

Źródło i fotografie: youtube.com