×

8 błędów jakie popełnili właściciele nowo zakupionych domów. Ich doświadczenie jest bezcenne

Internauci podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wprowadzania się do nowego domu.  Warto zapamiętać te rady, albowiem mogą się przydać w przyszłości!

Przygotuj się na wydatki

Kiedy dostałem dom, poważnie nie doceniłem kosztów doprowadzenia go do stanu „gotowego do zamieszkania”. Znaczy kiedy się przeprowadziłem był oczywiście gotowy do zamieszkania, ale chodzi o drobne rzeczy takie jak dodanie światła do szafy czy zainstalowanie klimatyzacji. Warto planować do przodu. Naprawdę większy telewizor do pokoju to ostatnia rzecz, której potrzebujesz przy wprowadzaniu się. Przygotuj budżet na aktualizacje / naprawy i nie daj się popaść w myśl „Muszę to zrobić zaraz po przeprowadzce, aby być szczęśliwym”.

Kupiłeś nowy dom/mieszkanie? Zmień zamki

Zmień zamki w swoim domu. Wracając ze sklepu w naszym nowym domu zobaczyliśmy sąsiada szukającego nas w naszym salonie! Poprzedni właściciele pozwolili mu mieć zapasowy klucz w razie czego i nigdy mu go nie zabrali. Kiedy przyjechała policja i upewniliśmy się, że nic nie zabrał, powiedziałem mu, żeby nigdy nie próbował do nas przychodzić. Co prawda od tamtej pory udowodnił, że jest całkiem przyzwoitym sąsiadem, ale nigdy, przenigdy mu nie zaufam w kwestii kluczy. Teraz mamy znacznie lepsze zamki oraz system antywłamaniowy.

Kup potrzebne rzeczy do mieszkania

Pamiętaj o drabinie! Stanie na krześle, aby zamontować czujnik dymu, działało dobrze w mieszkaniu, ale w domach zwykle dachy są wyższe. Znając szczęście i tak będziesz mia więcej rzeczy do zrobienia, ponieważ musisz wykonać konserwację poszczególnych rzeczy znajdujących się wysoko. W końcu będziesz potrzebować dobrej drabiny. Narzędzia. Każdy projekt, który podejmiesz, będzie wymagał innego narzędzia. Przygotuj sobie podstawowe narzędzia, ale z czasem kup ich więcej. Pamiętaj także o przyborach ogrodniczych. Wąż, łopata, grabie, artykuły do ​​przycinania.

Zrób dokładną inspekcję swojego nowego nabytku

U Nas na szczęście nie wydarzyło się nic katastrofalnego, ale skończyło się na tym, że musieliśmy wymienić cały piec i układ kominowy 2 miesiące po wprowadzeniu się… Wszystko przez to, że sprzedawca śpieszył się ze sprzedażą domu i darował sobie inspekcję całego budynku. A bezpieczeństwo wymagało odpowiednich napraw oraz wymiany starych urządzeń.

Przypilnuj kwestie odprowadzania wody

Uważaj na wodę i odpływy. Zatkane rynny mogą doprowadzić do naprawdę kosztownych napraw. W moim przypadku okazało się, że rynny były tak źle podprowadzone, że wypłukiwały mi fundamenty. Dobrze, że zdążyłem zareagować przed katastrofą, ale i tak musiałem zapłacić nie mało, przeprojektowując cały system.

Dbaj o kanalizację!

Porozmawiaj ze swoim hydraulikiem o swojej kanalizacji. Może się okazać, że masz zatkane rury i czeka Cię niemiła niespodzianka, gdy po kilku dniach/tygodniach/miesiącach poczujesz niezbyt przyjemny zapach… i dopiero wówczas zapłacisz krocie.

Sprawdź zasięg komórkowy

Czasami domy w wyjątkowo malowniczych lokalizacjach są czarnymi dziurami, jeśli chodzi o zasięg komórkowy. Sprawdź sobie zasięg, aby później uniknąć przykrego rozczarowania.

Lubisz stare domostwa? Oblicz koszt remontu

Kiedyś przeprowadziłem renowację domu, który został zbudowany w 1894 roku. Bardzo przeliczyłem się z tym ile pracy zajmie jego renowacja po tym, jak okazało się, że sufit z płyt kartonowo-gipsowych to nie jedyna warstwa. Czekały nas jeszcze dwa kolejne sufity z płyt kartonowo-gipsowych, a następnie 2 warstwy tynku. Wynieśliśmy tyle śmieci, że zajęło to 20 kontenerów śmieci!

A Wy jakie porady byście do tego dołączyli?

15 złotych myśli Internautów. Porady, które wydają się głupie, ale… są przydatne!

Cudne ozdoby idealnie pasujące do wiosennych klimatów

 
Źródła: www.ranker.com

Wybrane dla Ciebie

Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Prosty sposób na szybkie posprzątanie ogrodu

Jesień potrafi być piękna, złota i ciepła, ale jej nieodzownym elementem są opadające liście, które niestety są uciążliwe zwłaszcza dla tych, którzy mają ogród. Wydaje się, że ich zbieranie jest nie tylko męczące, ale przyrządy, które się do tego wykorzystuje, nie do końca są przemyślane. Jak szybko zgrabić liście bez schylania? Zaraz się o tym […]

10 survivalowych trików na przetrwanie w niebezpiecznej sytuacji. Mogą uratować komuś życie

„Hej przygodo!”, chce się zawołać wesoło na samą myśl o letniej wyprawie w nieznane. Niestety takie przygody czasem przybierają zły obrót i z wesołych zamieniają się w niebezpieczne. Jak się wtedy zachować, co robić, a czego się wystrzegać? Poniżej znajdziecie 10 pro-tipów od survivalowych zapaleńców, którzy podzielili się nimi w internecie. 1.”Płomień wesoło w górę […]

Krótki poradnik modela amatora. 21 patentów na to, jak idealnie zaprezentować się na zdjęciu

Nie ma chyba osoby, której byłoby całkowicie obojętnie jak prezentuje się na fotografiach. Zależy nam na opinii innych i chcemy posiadać w swoich albumach perfekcyjne zdjęcia. Jednak ładny strój i uśmiechnięta twarz to nie wszystko. Należy pamiętać o tym, aby nie eksponować swoich niedoskonałości oraz zwracać uwagę na przybierane pozy. Fotografka – Bonnie Rodríguez Krzywiski […]

Jak perfekcyjnie zaprezentować się na zdjęciu? 11 wskazówek, które poprawią prezencję każdego

Zrobienie idealnego zdjęcia, na którym nasza postura wyglądałaby korzystnie, nie jest prostą sprawą. Świadoma tych problemów dziennikarka i fotografka – Bonnie Rodríguez Krzywiski – podzieliła się w mediach społecznościowych kilkoma wskazówkami. Obejrzyj krótki poradnik i przekonaj się na co należy zwrócić uwagę podczas wykonywania fotografii. To dziecinnie proste! 1. Zadbaj o odpowiedni ubiór Jeśli chcesz […]

Jak korzystnie wypaść na zdjęciu? 10 najlepszych wskazówek dzięki którym każdy wygląda lepiej

Wcale nie jest łatwo zrobić sobie dobre zdjęcie, zwłaszcza jeśli się nie wygląda, jak modelka z wybiegu Diora. Doświadczona fotograf, Bonnie Rodríguez Krzywicki, która sama do najszczuplejszych osób nie należy, na swoim Instagramie pokazuje na konkretnych przykładach czego nie robić, a co jak najbardziej należy zrobić, aby korzystnie wypaść na fotce. 1. Zahukana dziewczynka Typowe […]

10 prostych wskazówek jak samemu zrobić dobre zdjęcia. Będą wychodziły genialnie!

Aparaty fotograficzne mamy w każdej komórce, pomimo tego znaczna część z nas wciąż robi kiepskie zdjęcia. Oto 10 prostych do wdrożenia pro-tipów, które sprawią, że Twoje foty będą wyglądały o niebo lepiej. 1. Nigdy dość światła Może dla Ciebie wszystko jest dość oświetlone, ale w oku kamery nie będzie to tak wyglądało. Wszyscy profesjonalni fotografowie […]