×

9 samochodowych trików, które pomogą rozwiązać problemy każdego kierowcy

Posiadanie pojazdu wiąże się z niemałymi kosztami. Oczywiście nie są to tylko koszta paliwa, ale również koszty eksploatacyjne pojazdu. Jakby tego było mało, staramy się o to, aby auto jak najdłużej wyglądało jak nowe, dlatego bardzo dbamy również o jego wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny.

Aby ułatwić Ci życie, zebraliśmy kilka wskazówek, które przydadzą się zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym kierowcom.

#1 Lakier do paznokci pozwoli na niemal całkowite pokrycie niewielkiej rysy na karoserii

Znajdź lakier do paznokci, który kolorystycznie odpowiada kolorowi auta. Po wyschnięciu lakieru wystarczy go lekko wypolerować, aby nie było go widać.

#2 Zmywacz do paznokci powstrzyma dalsze pękanie szyby

Jeśli w przednią szybę Twojego auta uderzył kamyczek lub cokolwiek innego i spowodował jej pęknięcie, z czasem będzie stawało się coraz większe. Aby temu zapobiec wykorzystaj w tym celu zmywacz do paznokci. Umieść 2 lub 3 warstwy zmywacza na pęknięciu i to wszystko!

#3 Przekręć kierownicę

Jeśli parkujesz auto podczas upałów, obróć kierownicę o 180 stopni. W ten sposób dolna część nie nagrzeje się tak bardzo, a Ty będziesz mógł ją spokojnie chwycić, gdy wrócisz do auta.

#4 Liść laurowy pomoże w walce z chorobą lokomocyjną

Jeśli masz przed sobą daleką podróż i boisz się, że choroba lokomocyjna nie pozwoli Ci dojechać w spokoju, włóż liść laurowy pod język. Zawiera on specjalne substancje, które wpłyną pozytywnie na Twój żołądek i układ nerwowy.

#5 Uchwyt na okulary

Przydatne rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą gdzie umieścić swoje okulary podczas podróży. Jeśli również należysz do tych osób, umieść je na osłonie przeciwsłonecznej! W ten sposób możesz mieć pewność, że okulary nie spadną Ci nawet podczas podróży przez wyboiste drogi.

#6 Cytryna zwalcza senność

Niektóre owoce cytrusowe działają jak filiżanka kawy. Jeśli czujesz, że jesteś senny podczas jazdy, umieść kawałek cytryny pod językiem. Takie rozwiązanie bardzo szybko Cię pobudzi, jednak pamiętaj, że nie powinno się prowadzić pojazdu, gdy chce nam się spać.

#7 Uchwyt na kubek

Umieść małą, silikonową foremkę na spodzie miejsca, gdzie można włożyć kubek. W ten sposób wszystkie brudy (śmieci) trafią do niego, a wysprzątanie tego trudno dostępnego miejsca przyjdzie ze znacznie większą łatwością.

#8 Zawieś piłeczkę do tenisa w garażu, aby ułatwić parkowanie.

Ten trik jest szczególnie przydatny dla osób, które są początkującymi kierowcami. Piłeczka tenisowa zawieszona w garażu pozwoli Ci oszacować odległość, jaka pozostała Ci do tego, aby bezpiecznie zaparkować.

#9 Sposób na szybką wentylację pojazdu

Otwórz drzwi i jedno z przednich okien. Następnie otwórz i zamknij drzwi po przeciwnej stronie samochodu. Ta sztuczka pozwala na szybkie wychłodzenie pojazdu i pozbycie się z niego nieprzyjemnych zapachów.

Może Cię zainteresować

zamknij