×

Mama radzi. 27 wskazówek, za które podziękuje każda kobieta przed urodzeniem pierwszego dziecka

Macierzyństwo to ciągła nauka. Przed urodzeniem dziecka czytasz tematyczne książki, słuchasz nieustannych porad, a po przyjściu maluch na świat wciąż masz więcej pytań niż odpowiedzi. Casey Huff – młoda mama trójki dzieci, podzieliła się w mediach społecznościowych swoimi wskazówkami dotyczącymi rodzicielstwa.

Macierzyństwo daje każdej kobiecie wiele siły, aby pokonała codzienne trudności

bouncing_forward / instagram

27 rzeczy, które każda kobieta chciałaby wiedzieć przed urodzeniem pierwszego dziecka

1. Karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia niemowląt. Mleko matki jest łatwo przyswajane oraz wspomaga prawidłowy rozwój dziecka. Żadna sztuczna mieszanka nie zawiera tylu składników odżywczych, witamin i soli mineralnych co naturalny, kobiecy pokarm.

2. Po przyjściu malucha na świat będziesz mogła się wyspać. Ale dopiero po upływie kilku miesięcy. 😉

instagram

3. Miej zawsze w zamrażarce sporą porcję domowych nuggetsów z kurczaka. Sprawdzą się doskonale jako danie obiadowe,  kiedy nie będziesz miała czasu na gotowanie.

4. Zawsze sprawdzaj czy dzieci oglądają w telewizji przeznaczone dla nich bajki i programy. Możesz być pewna, że melodia przynajmniej z jednej kreskówki utkwi Ci w głowie na długi czas.

imgur.com

5. Nie wątp w swoją intuicję. Zwykle jest nieomylna.

6. Dziecięce buciki są niezwykle urocze. Powstrzymaj się jednak przed kupnem dziesiątej pary. Twoje dziecko założy je zapewne raz i dość szybko zgubi prawy lub lewy but z danej pary.

7. Pediatra nie pomyśli, że jesteś złym rodzicem, jeśli na wizycie kontrolnej Twoje dziecko będzie miało zupełnie niepasujące do siebie skarpetki.

instagram

Macierzyństwo to wielka radość z czasu spędzanego ze swoim dzieckiem

bouncing_forward / instagram

8. Decyzje odnośnie wychowania dzieci podejmujesz tylko Ty i Twój partner. Nie musisz słuchać rad osób z zewnątrz.

9. Kiedy wychodzisz z dzieckiem na spacer bądź do sklepu, zawsze zabieraj ubranie na zmianę. Nigdy nie wiadomo, kiedy dziecko postanowi zrobić Ci niemiłą niespodziankę. 😉

10. Nikt nie jest ideałem i zawsze będziesz popełniać błędy. Najważniejsze jest to, aby się nie obwiniać i postanowić, że następnym razem zrobisz daną rzecz lepiej.

JEDYNY RAZ KIEDY ZAPOMNIAŁAM ZAMKNĄĆ BRAMKĘ ZABEZPIECZAJĄCĄ IDĄC WZIĄĆ PRYSZNIC… / imgur

11. Nie wierz we wszystko, co przeczytasz w internecie odnośnie wychowania dzieci.

12. Najpierw zrób naleśniki, a dopiero potem powiedz dziecku jaki mają kształt. Przypadkowo uformowane dinozaury czy zwierzaki są lepsze, niż te wykonane w foremkach.

13. Kolorowanek i naklejek nigdy dość. Kupuj je na zapas i podrzucaj dzieciom w trakcie zabawy. Zabijają nudę oraz rozwijają kreatywność.

ALE NIE UFAJ DZIECIOM Z MARKEREM W REKU / instagram

14. 90% dzieci wyczuwa zły nastrój rodziców. Jeśli chcesz uniknąć wybuchu płaczu malucha, postaraj się poprawić swój humor.

Wspólna zabawa zacieśnia więzy między mamą a potomkiem

gottoddler / instagram

15. Przed urodzeniem dziecka wiele kobiet tworzy w głowie listę rzeczy, których nigdy nie zrobi jako mama. Z czasem staje się ona coraz krótsza, a macierzyństwo szybko ją zweryfikuje.

16. W końcu przyjdzie taki moment, kiedy pomyślisz, że potrzebujesz przerwy od swoich dzieci. W rzeczywistości zatęsknisz za nimi szybciej, niż będzie Ci się wydawało.

KIEDY MAMA ZNIKNIE NA 5 MINUT… / imgur.com

17. Uwierz w to, że Twoje dzieci mają ogromnie dużo szczęścia, iż jesteś ich mamą.

18. Twój dom nie musi być nieskazitelnie czysty. Nie ulegaj presji innych osób, że powinnaś bardziej zadbać o porządek. Trochę brudu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. 😉

imgur

19. Możesz umieszczać zdjęcia dzieci w mediach społecznościowych. Nikt nie ma prawa Cię krytykować, że chcesz się dzielić swoim szczęściem.

20. Zrobienie zdjęcia całej rodziny, patrzącej w danym momencie w obiektyw aparatu, jest nie lada wyczynem. Koniecznie zachowają taką fotografię i pokaż swoim dzieciom, kiedy będą już nastolatkami.

KIEDY CHCESZ MIEĆ RODZINNE ZDJĘCIE… / imgur.com

21. Pojawienie się dziecka może mieć negatywny wpływ na małżeństwo. Dlatego staraj się dbać o związek. Twój małżonek jest tego wart. 😉

Macierzyństwo to ogromna lekcja pokory i odpowiedzialności

bouncing_forward / instagram

22. Nie musisz był ideałem. Twoje dzieci będą Cię kochały taką, jaką jesteś.

23. Najlepszy dzień to taki, kiedy nikt z członków rodziny nigdzie się nie spieszy i możecie spędzić długie godziny w piżamach.

imgur

24. Znajdź swoje ulubione spodnie dresowe bądź legginsy i kup od razu dwie pary. To tak na wypadek, kiedy nie będziesz miała czasu zrobić prania. 😉

25. Kochanie swoich dzieci takie jakie są, to już 95% całego macierzyństwa.

26. Jesteś DOBRĄ MAMĄ. Naprawdę DOBRĄ MAMĄ. Będzie wiele dni, kiedy o tym zapomnisz, ale to nie znaczy, że nagle staniesz się inną osobą.

reddit

27. Nie daj się zwieść. Nikt nie potrafi zrobić wszystkiego w jednym czasie.

Co sądzisz o tych poradach? Zgadzasz się z nimi?

Źródła: www.boredpanda.com

Może Cię zainteresować

zamknij