×

Rozmazała pastę do zębów na dwóch palcach, z jednego powodu. Dzięki Bogu, że teraz o tym też wiem!

Człowiek uczy się przez całe życie i tak naprawdę nigdy nie wie skąd będzie czerpać inspiracje i kto okaże się najlepszym doradcą. W tym przypadku skupimy się na poradach pielęgniarek, które dzięki swojemu doświadczeniu i praktyce są w stanie przekazać wiele cennych informacji. W błędzie będą Ci, którzy pomyślą, że są to porady ściśle związane ze szpitalem. Możesz być spokojny! Większość z tych sztuczek przyda Ci się w wielu codziennych sytuacjach.

1. Intensywne zapachy zneutralizujesz fusami z kawy.

Walczysz z nieprzyjemnym zapachem? Gdy odświeżacze powietrza po prostu nie spełniają swoich funkcji, zdecyduj się na użycie fusów. Umieść je na podstawce w pokoju i zanim się zorientujesz, zapach zniknie. Fusy z kawy są również skuteczne w odświeżeniu starych pojemników.

porady pielęgniarek (1)

2. Usuń uporczywe plamy za pomocą wody utlenionej.

Jeśli ubrudziłaś się winem, krwią czy smarem, polej miejsce wodą utlenioną i przetrzyj ściereczką.

porady pielęgniarek (2)

3. Tamowanie krwawienia tamponami i podpaskami higienicznymi.

Jeśli nagle zacznie lecieć Ci krew z nosa, chwyć tampon, przetnij go na pół i delikatnie umieść go w dziurce – ale nie za głęboko. Tampon wchłonie krew. Jeśli będziesz mieć otwartą ranę, przyłóż do niej delikatnie podpaskę, dzięki której zatamujesz krwawienie.

porady pielęgniarek (3)

4. Miętowy zapach.

Jeśli pracujesz w śmierdzącym pomieszczeniu, posmaruj skórę pod nosem pastą do zębów albo maścią eukaliptusową. Możesz to samo także zrobić, jeśli korzystasz z maseczki. Wystarczy na nią nanieść od wewnątrz wspomniane wcześniej produkty.

porady pielęgniarek (4)

5. Żel do higieny intymnej.

Produkt pomoże usunąć zaschnięte plamy. Wystarczy, że wetrzesz żel w kłopotliwe miejsce na skórze i zaczniesz je pocierać. Po chwili powinieneś uporać się z problemem.

porady pielęgniarek (5)

6. Układanie prania.

Aby uspokoić kogoś, kto jest zdenerwowany, poproś, aby złożył stos prania – najlepiej coś prostego, jak ręczniki lub ściereczki. Osoba nie będzie rozproszona i dzięki temu uspokoi nerwy.

porady pielęgniarek (6)

7. Zamień sól na sok z cytryny.

Jeśli nie możesz jeść soli, a bardzo brakuje Ci tego smaku, sięgnij po cytrynę. Jest całkowicie naturalna, a dodana do potraw wyostrzy ich smak.

porady pielęgniarek (7)

8. Splątane włosy.

Zmierzwione i potargane włosy? Wystarczy odrobina alkoholu używanego do dezynfekcji. Delikatnie przeczesz włosy, a sama zobaczysz efekty.

porady pielęgniarek (8)

9. Klejący problem.

Jeśli Twoja skóra pokryta jest czymś lepkim, wystarczy, że naniesiesz na nią piankę do golenia, która w tym przypadku sprawdzi się kapitalnie. Za pomocą chusteczek usuń resztę produktu.

porady pielęgniarek (10)

Może Cię zainteresować

zamknij