×

11 dziwnych kobiecych trików, które naprawdę działają. Czerwona szminka będzie niezbędna!

Internet jest pełen porad, dzięki którym mamy stać się atrakcyjne, piękne i takie jak modelki z okładek. Większość z tych trików niestety można włożyć między bajki. Znalazłyśmy za to takie rady, które naprawdę się sprawdzają i można śmiało z nich skorzystać.

1. Piwo na zdrowe włosy

Ten złocisty napój zawiera drożdże, chmiel i słód. Dzięki temu jest bogaty w witaminy i minerały, które odżywiają nasze włosy od wewnątrz. Możesz używać piwa jako 'płukanki’. W tym celu należy rozcieńczyć je z wodą w proporcji 1:1 i spłukać tą mieszanką włosy po myciu. Blondynkom zaleca się stosowanie lekkich piw, aby uniknąć zmiany koloru. Można również użyć piwa jako podstawy do przygotowania masek do włosów.

2. Puder dla niemowląt

Wytuszuj rzęsy, a następnie za pomocą patyczka do uszu nałóż puder, aby później znów nałożyć maskarę. Efekt sztucznych rzęs!

3. Korektor

Dzięki niemu można 'oszukać’ linię ust i stworzyć taką, która odpowiada Ci bardziej. Jeśli wydaje Ci się, że Twoje wargi są zbyt wąskie, spróbuj za pomocą korektora zasłonić to, co Ci się nie podoba, a następnie za pomocą jasnej kredki namaluj taki kontur, jaki Ci się podoba. Oczywiście nie można przesadzić!

4. Węgiel aktywowany

Włóż tabletkę z węglem leczniczym do szklanki i dodaj 5 kropli wody. Przygotuj masę, aby pozbyć się grudek. Zacznij szczotkować zęby tak jak zwykle. Stosuj to dwa razy dziennie, jeśli będziesz robić to częściej, zęby mogą stać się nadmiernie wrażliwe.

5. Czerwona szminka

Może to być totalne zaskoczenie, ale ten kolor szminki sprawdzi się w momencie, gdy walczysz z naprawdę ciemnymi cieniami pod oczami. Nałóż pomadkę pod oczy, wklep ją, a następnie nałóż dwie cienkie warstwy korektora. Pozwól, aby wszystko się wchłonęło, a później przypudruj. To nie jest jednak sposób do stosowania codziennie – tylko na wielkie wyjścia.

6. Widelec

Aby wizualnie zmienić kształt nosa i uczynić go bardziej smukłym, wiele dziewczyn decyduje się na iluzję za pomocą konturowania. Na grzbiet należy nanieść jasny kolor, a na boki ciemniejszy. Aby wszystko było idealnie równe, skorzystaj z widelca.

7. Kredki

Jeśli naprawdę chcesz jaskrawo-kolorowych kresek na powiecie, spróbuj skorzystać ze zwykłych kredek. Włóż je do szklanki z ciepłą wodą i poczekaj kilka minut. Później użyj tak, jak chcesz!

8. Błyszczyk

Jeśli jesteś w podróży, a zapomniałaś rozświetlacza, nie panikuj. Zawsze możesz do tego celu użyć błyszczyka do ust.

9. Gąbka do mycia naczyń

Jak się okazuje, można uzyskać profesjonalne loki bez używania lokówki, która może poważnie uszkodzić włosy. Podziel włosy na pasma, i każde owiń wokół gąbki i zwiąż gumką. Idź spać, a rano sama zobaczysz, jakie piękne loki powstały!

10. Ziemniak

Skóra pod pachami jest ciemniejsza od innych części ciała. Można ją wybielić za pomocą ziemniaka. Należy pokroić go w plastry i pocierać pachy regularnie.

Potato

11. Majonez

Choć brzmi to dziwnie, niektóre kobiety stosują majonez jako odżywkę do włosów. Przyznała się do tego sama Blake Lively, która miesza produkt z olejem, nakłada na końcówki, czeka chwilę, a następnie spłukuje. Oczywiście najlepiej do tego sprawdza się majonez robiony własnoręcznie.

Mayonnaise

Może Cię zainteresować

zamknij