×

Kreatywne rozwiązania, dzięki którym kable nigdy więcej nie będą poplątane

Też macie problem z kablami i urządzeniami elektronicznymi w Waszym domu? Porozrzucane, poplątanie i pogubione? Wiem coś o tym. Na Pintereście znajduje się wiele inspiracji, które podpowiadają, jak sobie z tym radzić. Wyszukałam 10, które najbardziej mi się spodobały. Dajcie znać, czy Wam też przypadły do gustu!

#1 Plastikowe wieszaki

Dzięki plastikowym wieszakom naklejonym od wewnętrznej strony szafki z łatwością zrobisz porządek z różnego rodzaju urządzeniami elektronicznymi. Już więcej nie będziesz przestawiać ich z miejsca na miejsce.

#2 Trytki

Ten sprytny sposób sprawi, że już więcej nie będziesz miał problemów z poplątanymi kablami. Nie wiem, jak u Ciebie, ale mnie zaoszczędzi to sporo nerwów! 🙂

#3 Listwy przypodłogowe

Ciebie również denerwują kable plączące się na podłodze? Na to także jest rozwiązanie. Może tak schować je pod listewką wykończeniową?

#4 Spinacze do papieru


Dzięki spinaczom do papieru, przypiętym na rogu biurka, pozbędziesz się problemu z zgubionymi wtyczkami.

#5 Taśmy washi

Udekorują, dodadzą koloru i sprawią, że rozróżnienie właściwej wtyczki nie będzie stanowiło już problemu.

#6 Rolki po papierze toaletowym

Dzięki temu sposobowi przechowywanie stanie się łatwiejsze – każdy kabel będziesz mógł schować oddzielnie i unikniesz ich splątania.

#7 Woreczki strunowe

Z kolei do przechowywania poszczególnych urządzeń elektronicznych (w przypadku gdy nie posiadasz pokrowca) możesz wykorzystać podpisane woreczki strunowe.

#8 Pudełko po butach

Ładnie wygląda i pomoże w zamaskowaniu np. listwy. Napisy nad otworami dla poszczególnych wtyczek dodatkowo ułatwią sprawę.

#9 Organizer

Taki organizer na kable także może być ciekawym rozwiązaniem.

#10 Pianka

Kolejny skuteczny trik na przechowywanie kabli w taki sposób, by zapobiec ich poplątaniu.

Co wypróbujesz na początek? 🙂

Może Cię zainteresować

zamknij