Kategorie LajfhakiOrganizacjaPsychologia

Prosty trik sprawi, że tegoroczne postanowienia na pewno się spełnią

Na pewno nie raz słyszałaś hasło „Nowy Rok, Nowa Ja”, ale co to konkretnie ma oznaczać? Zmiana daty w kalendarzu sama z siebie nic nie zrobi, a rzucanie noworocznymi postanowieniami na lewo i prawo, nie sprawi, że się zmienisz.

W takim razie co należy zrobić, żeby w tym roku sprawić by noworoczne postanowienia się spełnił? Wystarczy, że poznasz trzy etapowy trik.

#1 Zanim zaczniesz wprowadzać zmiany, zaczekaj z postanowieniami 7 dni

Prosty trik sprawi, że tegoroczne postanowienia na pewno się spełnią
freepik.com

Nowy Rok to dobra szansa na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Właśnie, w swoim życiu, a nie cudzym dlatego też poważnie zastanów się co chcesz osiągnąć. To, że Twoi znajomi mówią, że zaczynają biegać, przechodzą na konkretną dietę czy rzucają używki, nie znaczy, że masz robić to samo. Oczywiście zdrowy tryb życia się opłaca, ale jeśli tego nie czujesz, to nici z postanowień.

Pomyśl co jest dla Ciebie ważne, jakie są Twoje potrzeby i pragnienia, pomyśl o sobie i swoim organizmie. Tylko wtedy zdecydujesz się na naprawdę dobre decyzji, a te niespełnione, rzucone w pośpiechu nie będą Cię martwić.

Odczekaj 7 dni od chwili gdy pomyślałaś o danym postanowieniu, jeśli tym czasie uznasz, że warto wdrożyć je w życie, zacznij działać. W ten sposób rozwiejesz wszystkie wątpliwości i nie będziesz rozczarowana, że kolejny raz nie udało Ci się spełnić postanowienia noworocznego.

#2 Spełniaj postanowienie przez 14 dni

Prosty trik sprawi, że tegoroczne postanowienia na pewno się spełnią
freepik.com

Duże i poważne decyzje często nas przerażają, bo przecież jak już nigdy nie zjeść słodkiego albo ulubionego burgera z mięsem? A co z codziennymi treningami o 5 rano? Że tak przez przez cały czas? Całe życie? Od razu zaczniesz się wycofywać i szybko się poddasz, dlatego przetestuj postanowienie przez 14 dni. Dwa tygodnie zaplanowanych zmian jest o wiele łatwiejsze niż psychiczne nastawienie, że „już nigdy nie zrobisz/ nie zjesz/ nie wypijesz”.

14 dni to też czas kiedy można oduczyć swój organizm pewnych nawyków. Dodatkowo jeśli uda Ci się przejść przez ten okres bez łamania postanowienia, będziesz mieć większą siłę wewnętrzną do kontynuowania go.

#3 Przygotuj się do postanowienia

Prosty trik sprawi, że tegoroczne postanowienia na pewno się spełnią
freepik.com

Nie wystarczy tylko mówić, że chcesz nauczyć się nowego języka lub przejść na wegetarianizm. Jeśli faktycznie chcesz zacząć mówić np. po niemiecku czy hiszpańsku – znajdź czas na edukację. Chcesz przestać jeść mięso? Poszukaj odpowiedniego sposobu, który małymi krokami pomoże Ci dojść do celu. Więcej czytaj, lepiej planuj swój dzień, a zobaczysz, że wszystko jest możliwe. Ważne jest aby planować dane postanowienie – dzięki temu lepiej zaangażujesz się w przygotowanie postanowienia i jego wprowadzenia w życie.

Dzięki tej metodzie uda Ci się odnieść sukces i spełnić swoje postanowienia! Co chcesz zmienić w tym roku? Daj nam znać w komentarzu!