×
Wirtualna Polska

Potnij na kawałki lub pocieraj okrężnymi ruchami. 3 przedmioty, którymi naostrzysz nożyczki

Nożyczki w wyniku eksploatacji stępiają się, jak każde inne narzędzie. Wcale nie oznacza to jednak, że musisz je wyrzucać i kupować nowe. Pokażemy ci jak naostrzyć nożyczki wykorzystując przedmioty, które przypuszczalnie masz już w swoim domu. To prostsze niż myślisz.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Korzystanie ze stępionych nożyczek może być bardzo irytujące. Ucięcie nimi nawet najprostszej rzeczy jest często frustrujące. Jeśli poznasz łatwe sposoby ich ostrzenia, to już nigdy nie będziesz musiał zmagać się z tym problemem i twoje nożyczki będą cięły bez zastrzeżeń.

Jak naostrzyć nożyczki domowymi sposobami?

Oto 3 najprostsze, a zarazem niezwykle skuteczne domowe metody ostrzenia nożyczek:

  • folia aluminiowa

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Urwij około 40 cm arkusz folii, a następnie złóż go kilkakrotnie tak, aby uzyskać grubą warstwę, Teraz zacznij ciąć ją na wiele cienkich i długich paseczków. Staraj się dokonać jak najwięcej cięć w stosunkowo krótkim czasie. Folia jest dla metalowych nożyczek tak specyficzną materią, że poprzez kontakt z nią nożyczki będę się szlifowały. Już po krótkiej chwili powinny być dużo ostrzejsze niż poprzednio. Jeśli jeszcze nie do końca jesteś zadowolony z efektu, to powtórz całą procedurę jeszcze raz. Gdy już skończysz, to przepłucz je pod ciepłą wodą, a następnie wytrzyj jakąś delikatną szmatką do sucha.

jak naostrzyć nożyczki, fot. gettyimages

jak naostrzyć nożyczki, fot. gettyimages

 

  • papier ścierny

Najlepiej wykorzystać do tego papier ścierny o stopniu gradacji od 200 do 150. Każdy inny też sobie poradzi, ale efekt końcowy może być nieco gorszy. Zacznij od złożenia papieru ściernego na pół — tak, aby warstwa ścierna znajdowała się od zewnętrznej strony. Teraz potnij go w liczne długie i cienkie paski. Zwróć przy tym uwagę, aby ciąć możliwie jak największą powierzchnią nożyczek — od ich podstawy aż po końcówki. Już po krótkiej chwili powinny być dużo ostrzejsze niż przedtem. Teraz wystarczy je tylko przepłukać pod ciepłą wodą i przetrzeć miękką szmatką.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może cię również zainteresować: Dziwne narzędzia kuchenne, prosto ze świata naszych babć

 

  • ostrzenie o dno kubka

Weź do ręki jakiś starszy kubek i obróć go do góry dnem. Następnie zacznij przejeżdżać okrężnymi ruchami każdym ostrzem po chropowatej części spodu. Metoda ta wymaga odrobiny wprawy w wykonywanych ruchach i niestety nie przynosi aż tak dobrych rezultatów, jak chociażby folia aluminiowa czy papier ścierny. Mimo wszystko już po kilku minutach twoje nożyczki powinny być bardziej ostre.

jak naostrzyć nożyczki, fot. gettyimages

jak naostrzyć nożyczki, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Może cię również zainteresować: Nie wiedziałam, że sama mogę dorobić klucz. Potrzebne narzędzia miałam w domu!

10 trików majsterkowicza, które powinieneś znać!

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować