×
Wirtualna Polska

Zmieszaj je ze sobą i wlej do WC. Odczekaj chwilę, a efekt Cię zachwyci

Osad i kamień to zmora wielu łazienek. Zabrudzenia tego typu są bardzo uporczywe w czyszczeniu. Dzieje się tak, zwłaszcza jeśli zdarzyło nam się zaniedbać regularne czyszczenie toalety. Lepiej do tego nie dopuszczać, ponieważ silne chemiczne środki nie są obojętne dla naszego zdrowia. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę domowych sposobów na kamień w toalecie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kamień jest kłopotliwym osadem, który pojawia się na w wielu miejscach w łazience. Głównym powodem jego pojawienia się, jest niewłaściwa pielęgnacja, przez co staje się on pożywką dla bakterii i drobnoustrojów, które kochają na nim żerować. Oto nasze triki na szybkie pozbycie się kamienia w łazience.

Jak zapobiegać kamieniowi w łazience?

Odpowiedź wydaje się być prozaiczna – czyścić regularnie toaletę. W końcu lepiej zapobiegać niż walczyć z pojawiającym się kamieniem. Jednak nie tylko zaniedbanie jest przyczyną – nieumiejętne czyszczenie misy WC również. Czyszczenie muszli z kamienia jest dość pracochłonne. Popularnie wykorzystuje się do tego silne środki chemiczne, jednak te mają skutki uboczne na naszym zdrowiu. Najczęściej pojawiają się duszności, nudności i wymioty. Producenci nie zalecają używania ich też przez kobiety w ciąży. Dlatego mamy dla Ciebie bezpieczne i skuteczne domowe sposoby na czystą toaletę.

domowe sposoby na kamień, fot. Genialne

domowe sposoby na kamień, fot. Genialne

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Domowe sposoby na czystą toaletę

Nie ma nic lepszego niż domowe sposoby na kamień. To duża oszczędność dla portfela, a taka sama skuteczność, jak przy użyciu chemii. No i oczywiście bez skutków ubocznych. My uwielbiamy ekologiczne rozwiązania. Dlatego chcemy zachęcić i Ciebie do ich stosowania. Zdradzamy Ci kilka naszych sposobów. Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Wszystkie produkty, które są niezbędne do przygotowania domowych środków, znajdziesz w szafkach kuchennych! Okazuje się, że masz je zawsze pod ręką. Potrzebne będą Ci: soda oczyszczona i… kwasek cytrynowy. Do dzieła!

domowe sposoby na kamień fot. genialne.pl

domowe sposoby na kamień fot. genialne.pl

Jak usunąć kamień z toalety?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przygotowaliśmy dla Ciebie proste przepisy na domowy środek do toalety. Będziesz zachwycony ich działaniem!

  1. Soda oczyszczona i cytryna

Przygotuj: 1/3 szklanki sody oczyszczonej i 1/4 szklanki kwasku cytrynowego. Zmieszaj oba produkty. Taką mieszankę wsyp do toalety i wymieszaj z wodą w sedesie, aż do momentu powstania piany. Pozostaw na 30 do 40 minut, a następnie spłucz dużą ilością ciepłej wody i przeczyść misę toalety. Zamiast kwasku cytrynowego możesz użyć soku z cytryny.

2. Kwasek cytrynowy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wymieszaj kwasek cytrynowy z wodą do uzyskania gęstej papki. Nałóż ją na miejsca z kamieniem. Pozostaw na kwadrans, a po tym czasie usuń papkę za pomocą szczotki lub gąbeczki. Możesz też tę mieszankę nanieś na kawałki ręcznika papierowego i przyłożyć je w miejsca pod kołnierzem muszli, gdzie występuje kamień.

Zobacz również: Wsypuję ten proszek z kuchni za złotówkę do spłuczki i toaleta jest jak nowa!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: www.twojabateria.pl

Może Cię zainteresować