×

Kłódki do bagażu są bezużyteczne! Obsługa lotniska potrafi otworzyć je długopisem

Każdy zawód ma swoje tajemnice. Nie inaczej jest z pracownikami linii lotniczych. Wśród nich są osoby, które postanowiły uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić pewne szczegóły, o których pasażerowie nie mają zielonego pojęcia.

#1 Kapitan i jego zastępca dostają różne posiłki

Jeżeli jeden z pilotów zatruje się i nie jest w stanie pilotować samolotu, zostaje zastąpiony przez swojego zastępce. Ta procedura nie działa we wszystkich liniach lotniczych.

#2 Nie wszystkie drobne błędy są naprawiane natychmiast

Lista rzeczy, które należy sprawdzić przed lotem jest ogromna. Mimo to, istnieją drobne błędy, które nie wpływają na bezpieczeństwo i mogą być sprawdzone później, aby uniknąć opóźnień.

#3 Oto do czego służą uchwyty przy wewnętrznej części drzwi samolotu

Są one przeznaczone dla stewardes w przypadku paniki na pokładzie. Gdy jest przygotowywane wyjście awaryjne, ludzie w panice mogą je przypadkowo wbić w dół lub nawet wypchnąć z samolotu. Te uchwyty pomagają obsłudze pozostać w pozycji pionowej.

#4 Drzwi prowadzące do toalety można łatwo otworzyć z zewnątrz

Jest to możliwe dzięki specjalnemu przełącznikowi na drzwiach, który jest ukryty pod informacją „zakaz palenia” lub „toaleta”. To rozwiązanie nie ma oczywiście na celu naruszać prywatności pasażerów, ale ma pomóc w przypadku kiedy osoba w środku źle się poczuje.

#5 Blokady nie chronią bagażu

Zabezpieczenia tego typu okazują się często bezużyteczne. Można je usunąć przy użyciu ołówka lub długopisu.

#6 Pracownicy linii lotniczych i ich najbliższa rodzina mogą liczyć na zniżki jeśli chodzi o ceny biletów

Wiele linii lotniczych zapewnia bardzo tanie, a czasem nawet darmowe bilety swoim pracownikom, ich dzieciom oraz małżonkom.

#7 Oto dlaczego nie można palić papierosów na pokładzie

Powszechnie uważa się, że zakaz palenia papierosów zawiązany jest z niebezpieczeństwem pożaru i biernym paleniem. Jeśli chodzi o pierwszy powód, jest on wątpliwy, biorąc pod uwagę, że palenie było wcześniej dozwolone i nie doszło do żadnego pożaru. W rzeczywistości, prawdziwy powód wiąże się z kwestiami ekonomicznymi – powietrze na pokładzie jest ciągle filtrowane, przez co dym sprawia, że szybciej zużywają się urządzenia (w tym filtry).

#8 Bilety lotnicze

Wiele osób przy zakupie biletów kieruje się zasadą: im wcześniej kupisz bilety lotnicze, tym mniej za nie zapłacisz. Warto jednak wiedzieć, że we wtorki, środy i soboty bilety są rzeczywiście nieco tańsze.

#9 Bagaż może zaginąć bo:

  • Został przesłany do dodatkowej kontroli i nie został zwrócony na czas
  • Pomyłka pracownika, który umieścił bagaż na niewłaściwym wózku, przez co trafił w nieodpowiednie miejsce
  • Pracownik lotniska umieścił złą naklejkę na walizce
  • Pasażer nie usunął naklejki po poprzedniej podróży
  • Bagaż zaginął podczas lotów z przesiadką
  • Walizka spadła z wózka i nikt tego nie zauważył. To zdarza się jednak rzadko

#10 Bądź uprzejmy, a nie pożałujesz

Stewardesy przyznają, że jeśli pasażerowie są mili, mogą liczyć na dodatkowe bonusy. Przeszkadza Ci hałaśliwa pasażerka obok? Jeśli wyjaśnisz w grzeczny i logiczny sposób swoje stanowisko, istnieje duże prawdopodobieństwo, że obsługa pomoże Ci i dostaniesz inne miejsce.

#11 Używanie telefonów komórkowych na pokładzie samolotu

Telefon może wpływać na sygnał radiowy, co może zakłócić pracę pilota, który komunikuje się z dyspozytorem, przekazując sobie nawzajem ważne informacje.

 

Wybrane dla Ciebie

21 odważnych osób, które zmieniły płeć. Pokazali światu swoją przemianę!

Niektóre osoby, w trakcie dorastania, uświadamiają sobie, że nie czują się dobrze w swojej skórze. Po długich godzinach spędzonych na przemyśleniach, postanowiły pójść za głosem serca i zdecydowały się na zmianę płci. Za sprawą nowego ciała odzyskały pewność siebie i mogą wreszcie czerpać radość z życia. 1. Pełna przemiana trwała 3 lata 2. Czternaście miesięcy […]

14 przykładów nieodwracalnych zmian, które uczyniła nowoczesna technologia. Wspomnień czar…

Technologia to cudowna sprawa, jednak czasem psuje przyjemność z pewnych czynności. Dzisiaj już nikt nie przejmuje się drukowanymi mapami czy słuchaniem muzyki na koncertach. #14 Na koncertach dawniej słuchało się muzyki, dzisiaj trzeba nagrać w kiepskiej jakości cały występ #13 Kiedyś dzielenie się muzyką za pomocą płyt CD było co prawda piractwem, ale… miało coś […]

Tajemnicze zwierzę. Tylko 1% populacji potrafi znaleźć je na rysunku!

Na rysunku starszego poczciwego pana, który widzisz, ukryty jest drugi obrazek. Przedstawia on zwierzaka. Tylko 1% ludzi potrafi go dostrzec bez podpowiedzi w czasie krótszym niż 2 minuty. Poniższy szkic stał się hitem internetu, mało kto jednak potrafi odgadnąć bez niczyjej pomocy co skrywa. Daj sobie na to chwilę Jeśli i Ty nie potrafisz i […]

19 ciekawostek lotniczych, które obudzą w Tobie podróżniczego tygrysa. One zachęcają do odkrywania świata

Łatwość podróżowania sprawiła, że coraz chętniej, jako środek lokomocji, wybieramy samolot. Dzięki niemu możemy szybko przemieścić się na duże odległości. Jednak same lotniska oraz wielkie maszyny mają swoje tajemnice. Oto niektóre z nich. 1. Numery mają znaczenie Numery rejsów mają swoje znaczenie. Kombinacja liter to unikalny dla każdej linii lotniczej kod IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników […]

Stewardesa odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące jej pracy. To 17 jej odpowiedzi

Ally Case to amerykańska stewardesa mieszkająca w Los Angeles. Na swoim TikToku odpowiedziała na najczęstsze pytania dotyczące jej pracy. Niektóre z nich wydają się oczywiste, inne mogą zaskakiwać. Oto 17 najciekawszych pytań jakie zadano Ally. #1 „Czy musisz płacić za hotel, w którym śpisz?” Nie, opłaca mi go firma. #2 „Czy musisz dzielić pokój w […]

10 cennych porad, dzięki którym nie zachorujesz w trakcie i po podróży samolotem

Nawet dla najbardziej wprawionego turysty czy podróżnika lot samolotem może być stresujący. Oprócz tych wszystkich trudności związanych z odprawą, opóźnieniem lotów, krzyczącymi dziećmi i przepychającymi się ludźmi, pojawiają się również problemy ze złym samopoczuciem. Co w takim razie można zrobić aby uniknąć złego samopoczucia po wylądowaniu? Złe samopoczucie podczas podróży to nie wszystko! Często gdy […]