×

Amerykanie twierdzą, że niepoprawnie suszymy pranie. Ich metoda jest lepsza?

Może wydawać się to nieco dziwne, jednak według Amerykanów większość Europejczyków nie potrafi dobrze zrobić prania. Nie chodzi tutaj o używanie środków piorących, ponieważ te w niemal każdym kraju wyglądają podobnie. Zarzutem do mieszkańców Starego Kontynentu jest nie wykorzystywanie możliwości, które mają suszarki bębnowe.

Szczerze powiedziawszy nieco dziwi mnie zarzut Amerykanów, zwłaszcza, że w niektórych miastach jest zakaz posiadania PRALKI we własnym mieszkaniu (stąd też w filmach możemy zauważyć miejskie pralnie). Jak się okazuje, tam gdzie jest pralka, jest również suszarka, która https://genialne.pl/wp-admin/edit.phpprzez Amerykanów uważana jest za rzecz niezbędną. W czasie, gdy ponad 80% domów w USA i Kanadzie jest wyposażonych w ten gadżet, tylko 20% gospodarstw we Włoszech ją posiada. Z kolei w Polsce suszarka bębnowa to rzadkość.

W Europie zazwyczaj stosuje się rozkładaną suszarkę stojącą, która po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i można schować ją w każdy róg lub za szafą

Niestety po rozłożeniu jej i powieszeniu mokrego prania zajmuje ona sporo miejsca w naszej łazience lub salonie (w zimie mało kto myśli o suszeniu prania na balkonie).

pixabay.com

Zobacz także: Prosty trik na wypranie białych skarpetek. Będą śnieżnobiałe bez użycia wybielacza

Brak suszarki bębnowej w europejskich domach spowodowany jeszcze innym czynnikiem

Przede wszystkim ich utrzymanie jest bardzo drogie. Suszarki bębnowe używają sporo energii, a regularne używanie tego gadżetu spowoduje wysokie koszty utrzymania. Samo kupienie suszarki jest dla wielu Polaków drogim wydatkiem, ceny suszarek bębnowych wahają się między 2,5 tysiącem złotych do nawet 4 tysięcy złotych. To o wiele więcej niż zapłacimy za zwykłą rozkładaną suszarkę do bielizny (w sklepach można kupić tanie wersja za około 30 złotych lub nieco solidniejsze, pozwalające na rozwieszenie większej ilości prania za około 200 zł).

pixabay.com

Dodatkowo warto wspomnieć o kwestiach środowiskowych, wydaje mi się, że Europejczycy nieco bardziej dbają o swoje otoczenie oraz pamiętają o zagrożeniu związanym z efektem cieplarnianym.

Z jakiego powodu Amerykanie kochają suszarki bębnowe?

Zobacz także: Jak zrobić pranie? 10 babcinych trików, dzięki którym zaoszczędzisz sporo czasu

Według mieszkańców Stanów Zjednoczonych takie suszarki są o wiele wygodniejsze, zwłaszcza w okresie zimowym. Trzymanie mokrych ubrań wewnątrz pomieszczenia może spowodować osadzenie się wilgoci i pleśni. Amerykanie dbają też o odpowiednie wykorzystanie przestrzeni w swoim mieszkaniu.

pixabay.com

Zobacz także: 5 trików, dzięki którym pranie prześcieradła będzie banalnie proste. Bez zagnieceń i węzłów

Oprócz tego, najważniejszą zaletą suszarki bębnowej jest przedłużenie żywotności odzieży, zwłaszcza koloru oraz tkaniny. Łagodniejsza metoda prania i suszenia sprawia, że ubrania szybko się nie niszczą, a to pozwala zaoszczędzić na odzieżowych zakupach. Ubrania wysuszone w tym domowym gadżecie są także mniej zagniecione, zdarza się, że większość z nich nie trzeba będzie trzeba prasować, a co za tym idzie oszczędzamy czas.

Co myślisz o używaniu suszarki bębnowej?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij