×

17 uroczych projektów do ogrodu, które można wykonać w jeden weekend!

W ogrodach wiosną zawsze jest co robić. Czasami pewne prace musimy zaplanować odpowiednio wcześniej. Dzisiaj pokażemy Wam pomysły, na których realizację wystarczy weekend!

Doniczki z bloczków

Takie bloczki są trochę jak klocki 🙂 Można z nich tworzyć różne kompozycje. Należy pamiętać tylko o zabezpieczenie dna w wystających elementach.

Kwietniki i warzywniaki z zużytych opon

Opony to sprawdzony materiał do ponownego użycia w ogrodzie. Można z nich zrobić naprawdę wiele rzeczy. Dzisiaj zaproponuję Wam kwietniki.

Huśtawki

Huśtawki ogrodowe zawsze są mile widziane. I naprawdę łatwo je zrobić. Możesz wykorzystać stare palety, opony albo trampoliny ogrodowe.

Jak zrobić huśtawkę z trampoliny przeczytasz w naszym artykule udzie przerabiają swoje stare trampoliny na bajkowe huśtawki ogrodowe

Osłony na rynny dla pnączy

Kwiaty są zawsze piękną ozdobą ogrodu. Wystarczy więc wokół rynny zamontować siatkę ogrodową dla pnączy i latem będziemy się cieszyć z nowego pomysłu. Przy rynnie możemy posadzić groszek pachnący, czy powojnik.

Oczko wodne

Oczko wodne wcale nie musi być duże. Czasami wystarczy mały pojemnik, który zbierze deszczówkę. Mamy wtedy ładny pojnik dla ptaków i miłą dla oka ozdobę.

Mały pojemnik, trochę kamieni i płytki chodnikowe, a efekt bardzo uroczy

Organizer na narzędzia

Najprościej znowu wykorzystać palety. Możemy nawet mieć mieć cały zestaw narzędzi przy sobie, jeżeli zainstalujemy kółka!

Który pomysł spodobał Ci się najbardziej?

18 różnych pomysłów na wykorzystanie palet w ogrodzie, które wykonasz sam

Co zrobić ze stłuczoną doniczką? Nie wyrzucaj jej do kosza

 

Wybrane dla Ciebie

11 ogrodowych zasad, którymi kierowali się nasi dziadkowie. Stare metody są wciąż skuteczne

Obecnie dbanie o ogród nie należy do trudnych czynności. Dysponujemy szeregiem narzędzi, maszyn i środków chemicznych, które sprawiają, że grządki i trawniki są zawsze utrzymane w ładzie. Jednak kilkanaście lat wcześniej było zupełnie inaczej. Nasi dziadkowie musieli polegać na naturalnych i mniej zaawansowanych technicznie sposobach. Zobacz jak oni troszczyli się o ogród. 1. Stosowali kalendarz […]

Pożycz od dzieci hula-hoop i zrób ekologiczne podgrzewacze, które ogrzeją wodę w basenie

Coraz więcej osób posiada na swoich podwórkach odkryte baseny. Co zrobić, aby woda w nich zawsze była przyjemnie ciepła? Jest na to sposób. „Nie” dla zimnej wody w basenie Nie ma chyba nic gorszego niż zimna woda w basenie. Oczywiście ostatecznie nagrzeje ją słońce. Jednak zajmie to sporo czasu, a polski klimat jest dość kapryśny […]