×

Prosta sztuczka oduczy kota wchodzenia na blat. Szybko i skutecznie!

Koty uwielbiają chodzić swoimi ścieżkami. Jeżeli kupisz dla nich piękne legowisko, to istnieje prawdopodobieństwo, że w ogóle nie będę chciały z niego korzystać. W zamian wybiorą kuchenny stół lub blat roboczy. Chociaż wydaje to się niemożliwe, podpowiemy, jak oduczyć kota wchodzenia na blat.

Istnieje kilka trików, dzięki którym sprawisz, że kot nie będzie już miał ochoty wskakiwać na stół czy blat roboczy. Są one dość proste do zastosowania i możesz liczyć na szybki efekt.

1. Pułapka z taśmy klejącej

W kilku miejscach przytwierdź dwustronną taśmę klejącą. Czworonogi nie znoszą uczucia lepkości pod łapkami. Kiedy trafią na lepką pułapkę, to szybko nauczą się, że lepiej jej unikać.

2. Odstraszająca folia aluminiowa

Blat lub stół wyłóż folią aluminiową. Koty wyjątkowo denerwuje wydawany przez nią szelest. Dlatego po kilku spotkaniach z folią, szybko się zniechęcą i przestaną skakać na blat.

jak oduczyć kota wchodzenia na blat
Jak oduczyć kota wchodzenia na blat, fot. Unsplash

3. Moc cytrusów

Koty nie tolerują pewnych zapachów. Dlatego możesz na stole położyć wysuszone skórki pomarańczy lub cytryny. Odstraszająco działają również olejki eteryczne (lawendowy, o zapachu mięty pieprzowej czy trawy cytrynowej). Możesz nimi nasączyć wybraną rzeczy i postawić na blacie.

4. Usunięcie wabiących przedmiotów

Koty wskakują na blaty i stoły nie bez powodu. Zwykle wabi je plama światła, rośliny, karmnik za oknem czy inne ulubione przedmioty. Dlatego zasłoń rolety lub przenieś kwiaty, i wszystkie przedmioty kuszące kota, w zupełnie inne miejsce.

jak oduczyć kota wchodzenia na blat
Jak oduczyć kota wchodzenia na blat, fot. Unsplash

5. Woda w natarciu

Futrzaki nie lubią spotkań z wodą i uczucia przemoczenia. Dlatego zawsze w kuchni miej pod ręką butelkę ze spryskiwaczem pełną wody. Kiedy tylko kot wskoczy na stół, to zmocz go lekko wodą. Wówczas zwierzak szybko się ewakuuje. Powtarzaj to za każdym razem, kiedy będzie atakował stół w kuchni. W końcu skojarzy, że wskakiwanie na blat jest równoznaczne z kontaktem ze znienawidzoną wodą.

Już wiesz jak oduczyć kota wchodzenia na blat. 7 sposobów na kota, aby nie zamienił Twojego ogrodu w kuwetę. Szybko się go pozbędziesz.

Może Cię zainteresować

zamknij