×

17 prostych lifehacków, które ułatwiają codzienne życie. Dziwne, ale skuteczne sztuczki

Czasami banalnie proste rzeczy potrafią znacznie ułatwić życie i uczynić je bardziej komfortowym. Jedna z osób na Reddicie zapytała społeczność o tego typu sztuczki, oto najciekawsze i najwyżej oceniane odpowiedzi, jakie dostała.

17 tricków które warto stosować w swoim codziennym życiu.

#1 Zawroty głowy

Jeśli zbyt szybko wstaniesz i dostaniesz zawrotów głowy, napnij mięśnie brzucha tak mocno, jak tylko potrafisz, a to pomoże drastycznie zmniejszyć nieprzyjemne uczucie. Możesz również zastosować tę metodę zapobiegawczo.

#2 Orzeźwienie

Spryskaj twarz wodą. Jako ssak masz swoje instynkty, więc woda uderzająca o twarz wyzwala reakcję: budzisz się, mózg dostaje więcej tlenu i czujesz się lepiej.

#3 W trosce o pupila

Za każdym razem, gdy przypadkowo włączysz czujnik dymu, daj swoim zwierzakom przekąskę, aby nauczyły się przychodzić do Ciebie, gdy rzeczywiście wybuchnie pożar i musisz uciec.

#4 Przepracowywanie się

Pamiętaj, że nie ma absolutnie nic złego w przychodzeniu do pracy, robieniu minimum, aby ją utrzymać, wracaniu do domu i cieszeniu się życiem. Być może uratuje to Twoje zdrowie psychiczne.

#5 „Proszę i dziękuję”

Jeśli jesteś w miejscu, w którym nie znasz języka, naucz się słów „proszę” i „dziękuję”. Wraz z uśmiechem zaprowadzą Cię daleko.

#6 Atak psa

Jeśli kiedykolwiek zostaniesz zaatakowany przez psa, wepchnij mu przedramię do pyska. Powoduje to rozwarcie szczęk i zapobiega ich zaciskaniu. Jeśli pies Cię atakuje, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest „zaoferowanie” mu właśnie przedramienia, a następnie złapanie go drugą ręką za kark, aby go przytrzymać. Im szybciej i mocniej wepchniesz się w jego szczęki, tym mniej szkód wyrządzi ugryzienie.

#7 Zwab zwierzaki w ZOO

Noś te same kolory co pracownicy ZOO, jeśli chcesz aby zwierzaki przyszły do Ciebie.

#8 Przygnębienie

Jeśli masz myśli samobójcze lub jesteś przygnębiony nie skupiaj się na nadziei.Lepiej wzbudzić w sobie ciekawość czegoś. Ciekawość prowadzi do angażującego wysiłku, a to stwarza różne możliwości.

#9 Procenty

25% z 18 to to samo, co 18% z 25. Procenty są odwracalne i jeden jest łatwiejszy do wyliczenia niż drugi.

#10 Kaszel

Jeśli zaczynasz kaszleć podczas jedzenia lub picia, natychmiast podnieś obie ręce do góry i przytrzymaj je przez kilka sekund. To otwiera drogi oddechowe i pozwala złapać oddech. Pomaga również w przemieszczaniu się w dół jedzenia i napojów.

#11 Sztuczka z bananem

Jeśli masz drzazgę pod powierzchnią skóry, owiń ją skórką od banana. Mokrą stroną na skórze. Nie wiem jak, ale to działa. Bananowe voodoo.

#12 Przegrzewający się samochód

Jeśli Twój samochód się przegrzewa, włącz ogrzewanie na pełną moc. Dzięki temu auto pobiera ciepło z silnika do kabiny, chłodząc w ten sposób silnik.

#13 Prześpij się z decyzją

Najwyraźniej myślisz rano i często dopiero po jakimś czasie możesz zdać sobie sprawę, że zaraz podejmiesz być może bardzo złą dla siebie decyzję.

#14 „Jeden baranek, drugi baranek…”

Liczenie powoli do 150 to naprawdę dobry sposób na zasypianie. Jeśli pojawiają się jakieś myśli podczas tego, po prostu pozwól im się rozegrać, a potem kontynuuj liczenie.

#15 „Come on baby light my fire”

Kredki świecowe są naprawdę łatwopalne i po zapaleniu zapewnią około godziny światła, jak świeca.

#16 Łzom mówimy „nie!”

Użyj mokrego noża do posiekania cebuli, zmniejszy ilość wypłakanych łez, jeśli masz wrażliwe oczy. Warto go wkładać pod wodę wielokrotnie.

#17 Sztuczka z imieniem

Jeśli nie pamiętasz czyjegoś imienia w pracy po prostu zapytaj tę osobę jak się nazywa. Gdy Ci odpowie imieniem i nazwiskiem, powiedz: „Nie, nie, chodziło mi o Twoje nazwisko”. 😉

Który lifehack najbardziej przypadł Ci do gustu?

10 survivalowych trików na przetrwanie w niebezpiecznej sytuacji. Mogą uratować komuś życie

15 sprytnych trików na KROJENIE I OBIERANIE, których uczą w szkołach gastronomicznych

 

Wybrane dla Ciebie

19 życiowych trików, które pozwolą Ci wybrnąć z każdej podbramkowej sytuacji. To pomysły Internautów

Internauci mają swoje sposoby na wszystko i bez trudu rozwiążą każdy problem. Oni wiedzą jak wyciągnąć z zamka złamany klucz bądź przerobić hotelową suszarkę w ekskluzywny sprzęt. 😉 1. Szybkie rozmrażanie pieczywa 2. Dzięki klipsowi ściereczka już nigdy nie spadnie na podłogę 3. Nie lubisz myć desek po krojeniu mięsa? Zrób jednorazową deskę z kartonu […]

14 różnych patentów z przedmiotami codziennego użycia, które Internauci dokumentują zdjęciami

Warto sobie ułatwiać życie, nawet w prostych sprawach. Przedstawiamy Wam listę przydatnych life hacków. #1 Dodatkowy kawałek materiału, który znajdziemy w nowych ubraniach służy do przetestowania na nim różnych detergentów, które stosujesz do prania #2 Nalewanie napoju w taki sposób likwiduje problem rozlewania #3 Na odwrocie kosmetyków oraz produktów do makijażu można znaleźć liczby takie […]

23 triki, którymi dzielą się w Internecie rodzice. Dzięki nim wychowanie dzieci to pestka

Każdy rodzic wie, że zajmowanie się dziećmi to wielkie wyzwanie. Maluchy każdego dnia dostarczają nowych wrażeń. Poznaj triki stosowane przez innych rodziców, które niejednokrotnie ułatwiały im codziennie funkcjonowanie. 1. Alternatywą dla okładu z lodu są zmrożone pianki 2. Co zrobić jeśli podczas jazdy autem dziecko będzie musiało skorzystać z WC? W bagażniku miej przygotowany nocnik […]

Papier ścierny wkracza na salony. 17 zaskakujących powodów dlaczego warto wyciągnąć go z piwnicy i mieć zawsze pod ręką

Zapewne każdy majsterkowicz posiada w swoim garażu papier ścierny. Nadaje się on świetnie nie tylko do obróbki drewna czy metalu. Warto wyciągnąć go z piwnicy, gdyż pomoże Ci w wielu pracach porządkowych (także ogrodowych). Dzięki niemu bez trudu odkręcisz słoiki czy odstraszyć ślimaki. 1. Usuwanie rdzy Rdzę z narzędzi czy innych metalowych przedmiotów usuniesz papierem […]

15 trików, które pomogą oszukać swoje ciało i wycisnąć z niego więcej

Czasem okoliczności sprawiają, że trzeba dać z siebie „trochę” więcej. Dzięki poniższym sztuczkom będzie Ci łatwiej osiągnąć cel lub poradzić sobie z jakąś niedogodnością. Oto 15 bardzo prostych, ale skutecznych tricków. 1. Wiedz co warto zjeść Jeśli masz zły nastrój zjedzenie tych rzeczy go poprawi: gorzka czekolada (podnosi poziom endorfin) jagody (ich składniki podnoszą poziom […]

21 życiowych trików, dzięki którym bez nerwów przetrwasz każdy dzień i znajdziesz czas na spokojne wypicie kawy

Wszystkie triki, które pomogą Ci zaoszczędzić trochę czasu są na wagę złota. Dzięki nim rozwiążesz każdy problem i bez trudu zaplanujesz kolejny dzień. Poznaj sprytne rozwiązania, które z pewnością będą chcieli poznać także Twoi znajomi. 1. Rób zdjęcia dzieciom Zwłaszcza na wakacjach, wyjazdach, każdego dnia zrób swojemu dziecku zdjęcie. Wówczas, gdyby zaginęło, będziesz miał jego […]