×

20 pomysłowych trików sprawdzonych przez rodziców. Bezpieczne, proste i sprawdzone porady

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Nagle jesteś odpowiedzialny za zupełnie nowe życie, nad którego bezpieczeństwem i samopoczuciem musisz nieustannie czuwać. Wtedy wszystkie proste triki dla rodziców są na wagę złota i każdy jeden kiedyś na pewno będziesz mógł wykorzystać.

Czasem wydaje się, że dziecko absolutnie nie chce z nami współpracować. Robi wszystko co niebezpieczne i może mu zaszkodzić. Dlatego właśnie tak ważna jest pomoc innych rodziców, którzy w pomysłowy sposób rozwiązują typowe problemy.

Ci sprytni rodzice wpadli na pomysł jak sprawić, by dziecko było bezpieczne, zadowolone i zajęte zabawą dzięki tym 20 sposobom, które są przedstawiają proste triki dla rodziców.

1. Materace z poduch

Na jeden taki materac potrzebujesz 4 poszewki na poduszki i oczywiście 4 poduszki 🙂
Zszyj poszewki ze sobą, włóż poduszki, zawiń ostatnią pod poprzednią, żeby zrobił się lekki podgłówek i gotowe! Zawsze poszewki możesz zdjąć i wyprać!

poduchy materac
imgur

2. Przechowywanie pieniędzy i kluczyków

Będąc na plaży, czy w innym miejscu można wykorzystać pomysł wypróbowany już przez innych rodziców 🙂 Tylko nie pomylcie potem pieluch 😉

pieluchy
Eri_Cherrii / reddit

3. Recykling pudełka na chusteczki

Większe pudełka po chusteczkach można wykorzystać na przechowywanie małych przekąsek w podróży, czy na spacerach. Możesz nawet włożyć mały woreczek lodu na dno, żeby w pojemniku zachować odpowiednią temperaturę latem 😉

pojemnik na przekąski
parenthacks / instagram

4. Haczyki przydadzą się wszędzie…

Też zawsze się zastanawiasz, gdzie odłożyć śliniaczek? A wystarczy przykleić mały haczyk na oparciu fotelika!

fotelik dla dziecka
melissasabra / instagram

5. Silikonowe wanienki

Jedzenie owoców jest zdrowe, ale na dywanie albo sofie nie zawsze chcemy karmić nimi nasze maleństwa. Czasami wystarczy silikonowa wanienka!

dziecko
parenthacks / instagram

6. Makarony piankowe dla bezpieczeństwa

Kawałkiem makaronu piankowego możesz zabezpieczyć każde drzwi i być pewnym, że Twoje dziecko ich nie zatrzaśnie przygniatając sobie paluszki 😉

makarony
MoJeffreys / reddit

A jeżeli chodzi Ci o „bezpieczeństwo” szafek i ścian, zabezpiecz piankami chodzik 😉

chodzik
roswellc / reddit

7. Posegregowane plastry

Mając na uwadze, że czasami szybko trzeba działać… Pewien tata posegregował plastry wg wielkości w torebki foliowe. Teraz zawsze błyskawicznie wyciągnie odpowiedni plaster!

plastry
aworden222 / reddit

8. Roztapiające się lody domowe

W domu, kiedy nakładasz lody dzieciom, możesz zawsze włożyć do wafelka najpierw piankę marshmallow. Pochłonie wszystkie krople roztapiających się lodów, a na koniec i tak jest smaczna 😉

lody
RIPJ4WZ / reddit

9. Mini basen na plaży

Wystarczy najtańsza zasłonka prysznicowa z folii, by zrobić dziecku mały basen na plaży. Tylko trzeba zawsze mieć przy sobie dobrą łopatkę 😉

basen na plaży
thenextlvl / reddit

10. Odgrzewanie obiadów dla 2 dzieci

Mikrofala jest kontrowersyjnym sprzętem, jeśli chodzi o zdrowie, ale jeżeli już ktoś ją używa, a ma dwójkę dzieci, może zawsze odgrzać 2 talerze jednocześnie! Uniknie kłótni i płaczu o to, które z dzieci dostanie pierwsze jedzenie 😉

mikrofala
TheTrollinator777 / reddit

11. Kosz na pranie w wannie

W ten sposób zabawki nie odpłyną zbyt daleko od dziecka podczas kąpieli, a twoja pociecha nie przejdzie przedwczesnej nauki pływania.

Reddit / ThirdFloorNorth

12. Przechowywanie zabawek

Kilka pudełek złączonych razem tworzy ciekawy sposób na przechowanie i sortowanie zabawek. Wszystko jest na wierzchu i bez bałaganu.

triki dla rodziców
Imgur / EreptileDisco

13. Czyste rączki podczas jedzenia lodów

Nikt nie lubi lepkich rączek, a podczas jedzenia lodów wydaje się to niemożliwe do uniknięcia. Tym prostym sposobem bez problemu uporasz się z tym problemem.

proste triki dla rodziców
Imgur / EreptileDiscoFunction

14. Improwizowane pudełko na smoczek

Małe pojemniki doskonale się nadają do przechowywania smoczka.

proste triki dla rodziców
Imgur / stretch2stretch

15. Naklejka bezpieczeństwa

Jeśli boisz się, że Twoje dziecko może się zgubić, ten pomysł jest dla ciebie. Teraz zamiast biegać po parkingu zainteresuje się zabawną naklejką i w razie potrzeby bez problemu Cię znajdzie.

proste triki dla rodziców
Imgur / Skiba

16. Na siniaki

Pianki marshmallows! Nawet zamrożone nie są tak zimne jak okład z lodu, a doskonale sprawdzą się w tej roli. No i dzieci je uwielbiają!

proste triki dla rodziców
Imgur / Skiba

17. Dla niejadka

Jeśli masz problemy z karmieniem pociechy, zamień posiłek w ciekawą grę. By wygrać, maluch musi zjeść wszystko z talerza i tak oto nawet warzywa znikną w mgnieniu oka.

Imgur / Skiba

18. Bańki bez chlapania

Proste triki dla rodziców nie pomijają robienia baniek! Pojemnik z płynem do robienia baniek przywiąż w jakimś wygodnym miejscu. Dzieci nie będą rozchlapywać płynu na ubraniach i dookoła siebie bez psucia zabawy!

proste triki dla rodziców
Imgur / Imgur User
bańki mydlane
parenthacks / instagram

19. Zamień łóżeczko w biurko

Stare łóżeczko z powodzeniem możesz zamienić na biurko lub stolik do zabaw dla swojego dziecka. Wystarczy pomysł i farba tablicowa.

triki dla rodziców
Imgur / Imgur User

20. Pudełko dla artysty

To alternatywa dla porysowanych ścian. Zajmuje na długie godziny, no i wiadomo gdzie bawi się maluch.

triki dla rodziców
Reddit / stretch2stretch
zabawy dzieci
parenthacks / instagram

Może Cię zainteresować