PoradyProste triki, które pomagają zaoszczędzić na zakupach w supermarkecie

Proste triki, które pomagają zaoszczędzić na zakupach w supermarkecie

jak zaoszczędzić na zakupach Fot. genialne
jak zaoszczędzić na zakupach Fot. genialne
Manuel
15.12.2022 10:00

Ceny w sklepach szaleją, czasem można mieć wrażenie, że niektóre rzeczy drożeją wręcz z dnia na dzień. Jak zaoszczędzić na zakupach w supermarkecie? Podsuniemy Ci garść rad, które pomogą Ci zaoszczędzić trochę grosza.

Jak zaoszczędzić na zakupach będąc w supermarkecie?

Oto najbardziej pomocne tricki na oszczędzenie części pieniędzy:

#1 Stwórz swój miesięczny budżet

Dzięki budżetowi możesz zaplanować, ile pozwolisz sobie wydać na artykuły spożywcze w każdym tygodniu. Aby to zadziałało, musisz trzymać się budżetu bez wyjątków.

#2 Zrób listę

Zanim pójdziesz na zakupy, zrób listę wszystkich artykułów spożywczych, których będziesz potrzebować w danym tygodniu. Przynieś listę ze sobą i trzymaj się tego, co jest na niej. Kiedy masz listę, możesz uniknąć korytarzy, które nie mają tego, czego potrzebujesz w celu uniknięcia pokusy, aby zboczyć z listy.

#3 Rób zakupy z pełnym żołądkiem

Idź na zakupy po zjedzeniu pełnego posiłku. Łatwiej ulegniesz pokusie kupienia rzeczy, których nie ma na liście, gdy robisz zakupy na pusty żołądek.

#4 Jedz zgodnie z porami roku

Jedzenie zgodnie z porami roku gwarantuje, że otrzymasz najlepszą cenę i smak za swoje jedzenie. Owoce i warzywa, które są w sezonie, zazwyczaj mają mniejszą odległość do pokonania i dlatego są tańsze niż te poza sezonem.

#5 Zwracaj uwagę na nazwy marek

Zazwyczaj typowe marki sklepowe tego samego produktu są tańsze od znanych marek. Często jest to ten sam produkt, tyle, że tańszy. Albo też niewiele gorszy zamiennik. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić składniki, aby upewnić się, że produkt marki własnej sklepu rzeczywiście nie różni się diametralnie od markowego.

Jak zaoszczędzić na zakupach, fot. freepik
Jak zaoszczędzić na zakupach, fot. freepik

#6 Spójrz na wyższe i niższe półki

Produkty znajdujące się na półkach na wysokości oczu są zazwyczaj najdroższe, więc pamiętaj, aby patrzeć w górę i w dół w poszukiwaniu tańszych rzeczy.

#7 Użyj kuponów i aplikacji rabatowych

Rabaty od dawna już nie istnieją jedynie w formie papierowej ulotki. Starszym osobom może być trudno do tego przywyknąć i nauczyć się nowych rzeczy, ale niektóre sklepy mają aplikację, w której można wybrać kupony i zeskanować je na telefonie przy kasie. Pamiętaj, że możesz również pobrać na swój telefon darmowe aplikacje rabatowe, które zwrócą Ci niewielką część pieniędzy za zakupy, w postaci gotówki lub karty podarunkowej.

#8 Staraj się zapamiętać ceny przynajmniej najważniejszych produktów, które regularnie kupujesz

Niektóre sklepy wciąż stosują "promocje" i "obniżki", które tak naprawdę nimi nie są. Jeśli orientujesz się ile mniej więcej kosztują rzeczy, które regularnie kupujesz, to znacznie trudniej będzie Ci się dać nabrać.

#9 Staraj się robić zakupy w pojedynkę

Kiedy tylko jest to możliwe, idź do sklepu spożywczego sam. Pozostanie skupionym może być trudne na liście, gdy masz dziecko, współlokatora lub partnera, który może chcieć innych rzeczy. Trzymanie się listy będzie dla Ciebie łatwiejsze, jeśli robisz zakupy bez rozproszenia uwagi innych osób.

. Zanim zrobisz listę zakupów, przejrzyj tygodniowe ogłoszenia o sprzedaży. W ten sposób można zrobić listę zgodnie z tym, co jest na sprzedaż w tym tygodniu.

#10 Sprawdzaj gazetki z promocjami

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że na takich promocjach można znacznie zaoszczędzić. O ile oczywiście chce Ci się to wszystko przeglądać. Pamiętaj jednak, by nie kupować czegoś tylko dlatego, że jest na wyprzedaży, jeśli nie jest to coś, czego potrzebujesz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także