×
Wirtualna Polska

Proste triki na brudne fugi. 6 produktów, którymi wyczyścisz je do cna bez szorowania

Czyszczenie fug to jedna z najbardziej znienawidzonych prac domowych. Szorujesz je godzinami, a i tak nie wyglądają na czyste? Jest na to sposób. Podpowiadamy, czym czyścić fugi bez silnej chemii, a także spędzania długich godzin na sprzątaniu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sprzątanie w łazience nie należy do najłatwiejszych domowych zadań. Wszystko przez trudny do usunięcia osad z kamienia, który pojawia się właściwie wszędzie. Na szczęście istnieje wiele sprytnych trików, które zdecydowanie ułatwiają pracę. Największym problemem pozostają zwykle fugi, w których gromadzą się wszelkiej maści zabrudzenia oraz kurz. Z racji tego, że myjemy je stosunkowo rzadko, brud trudno usunąć. W większości przypadków kończy się na wielogodzinnym szorowaniu kawałek po kawałku. Wcale nie musi tak być. Podpowiadamy, czym czyścić fugi, by szybko odzyskały blask. Wystarczy sięgnąć po sprawdzone produkty z kuchni. Masz do wyboru kilka opcji.

Czym czyścić fugi? Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to doskonały środek, który pozwala m.in. pozbyć się kamienia z umywalki czy prysznica. Doskonale poradzi sobie również z doczyszczeniem fug (możesz też zastąpić ją proszkiem do pieczenia). Połącz sodę oczyszczoną z odrobiną wody, by powstała dość gęsta pasta. Wetrzyj preparat w brudne fugi za pomocą starej szczoteczki do zębów. Odczekaj chwilę, a następnie zetrzyj pastę wilgotną ściereczką. Fugi będą lśniły czystością.

 

Zobacz również: Czysta łazienka w kilka minut! 2 produkty z kuchni są skuteczniejsze niż sklepowa chemia

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Czym czyścić fugi? Ocet

Ocet to kolejny środek powszechnie stosowany do czyszczenia najróżniejszych powierzchni w domu. Ma on sporo zwolenników, ale również przeciwników. Ma to związek z jego ostrym zapachem. Jeśli nie masz nic przeciwko tej woni (która i tak szybko wywietrzeje), możesz wykorzystać go do mycia fug. Połącz 1/2 litra octu z 1 łyżką płynu do mycia naczyń. Nanieś preparat i wyszoruj fugi. Na zakończenie wytrzyj powierzchnię mokrą ścierką. Wszystkie zabrudzenia powinny zniknąć.

Czym czyścić fugi? Cytryna i sól

Jeśli nie lubisz zapachu octu, możesz wykorzystać sok z cytryny. To równie skuteczne jak pozostałe opisane przez nas metody. Połącz sok z gruboziarnistą solą kuchenną i wetrzyj w brudne fugi za pomocą starej szczoteczki do zębów. Pozostaw mieszankę na ok. 15 minut, by zaczęła działać i wywabiła wszystkie zabrudzenia. Po tym czasie wytrzyj powierzchnię wilgotną ścierką. Na zakończenie dokładnie wytrzyj fugi na sucho.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Czym Czyścić fugi? Fot. Genialne.pl

Czym Czyścić fugi? Fot. Genialne.pl

 

Zobacz również: Przed przyjściem gości wlewam tę różową miksturę do toalety. Cała łazienka pachnie czystością bez sprzątania

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować