×

Prosty pomysł na odnalezienie rodziców dziecka, które zagubiło się na plaży pełnej ludzi

Choćbyś był nie wiadomo jak czujnym rodzicem i miał oczy dookoła głowy, może Ci się już zdarzyło, że latem Twoje dziecko zagubiło się na plaży. Jak sobie poradziłeś wtedy z taką sytuacją? W Brazylii mają na to prostą i efektywną sztuczkę.

Dziecko zagubiło się na plaży…

odnalezione dziecko i klaskanie na plaży
estor De Madalena/youtube

Na najsłynniejszych plażach Ameryki Południowej miejscowi wpadli na pomysł, który się sprawdza niezależnie od tego, jakim językiem się człowiek posługuje. Gdy ktoś znajdzie zagubione dziecko, porozumiewa się z nim, a następnie zaczyna klaskać.

Jak odnaleźć rodziców dziecka, które się od nich oddaliło na plaży

Wszyscy inni ludzie wokół tej osoby i dziecka też zaczynają klaskać i ta „fala” rozchodzi się dalej. Aż tworzy się wielkie głośne koło, które znacznie ułatwia rodzicowi znalezienie dziecka (a czasem i zauważenie, że zniknęło 😉 ).

klaskanie na plaży
estor De Madalena/youtube

W praktyce wygląda to tak, jak na poniższym filmiku:

Na podbój światowych plaży

Trzeba przyznać, że ten sposób wydaje się super, bo można zastosować go wszędzie. Jest prosty, a masowe klaskanie zwraca uwagę. Turyści, którzy wracają z brazylijskich plaż apelują gdzie mogą, by go zacząć stosować na całym świecie. Może i Ty będziesz miał okazję go wykorzystać w wakacje (oby nie było takiej konieczności).

klaskanie na plaży
estor De Madalena/youtube

Znasz jakieś inne skuteczne sposoby na znalezienie rodziców, których dziecko zagubiło się na plaży?

A jeśli nie chcesz się zgubić w lesie, koniecznie przeczytaj jak odnaleźć drogę w lesie

Źródła: pomyslodawcy.pl

Może Cię zainteresować

zamknij