Proszku do pieczenia możesz używać nie tylko w kuchni. Ma znacznie więcej zastosowań

Proszek do pieczenia jest obecnie znany jako środek, który potrafi uratować z niejednej opresji. A jakby tego było mało, jest tani! Ma tak wiele zastosowań, że bardzo szybko stał się popularny i nie tylko można spotkać go w kuchennej szafce.

Zaraz poznasz kilka pomysłowych sztuczek, które udowodnią, że warto mieć jedną małą saszetkę zawsze przy sobie.

Nadchodzi lato, a wraz z nim pszczoły, intensywne promienie słońca i pocenie się. Być może nie uwierzysz, ale właśnie proszek do pieczenia łączy wszystkie te rzeczy. Przekonaj się, jak go skutecznie używać.

Stopy

flickr.com

3 łyżki proszku do pieczenia dodaj do 2 litrów wody. Dzięki temu uzyskasz relaksującą kąpiel dla Twoich stóp.

Pocenie się

youtube.com

Odrobina proszku do pieczenia wymieszana z wodą sprawdzi się idealnie jako dezodorant. Dzięki tej mieszance Twoje pachy będą suche i unikniesz nieprzyjemnego zapachu – bez żadnych środków chemicznych.

Dolegliwości żołądkowe

flickr.com

Idealny na zgagę i niestrawność. Do szklanki zimnej wody dodaj 1-2 łyżeczki proszku do pieczenia – powinno pomóc. Oczywiście nie możesz stosować tego za każdym razem, gdy pojawi się dyskomfort. W przewlekłych stanach trzeba zgłosić się do lekarza.

Użądlenie

flickr.com

Proszek do pieczenia potrafi uratować, gdy w grę wchodzi użądlenie przez pszczołę. Prawdopodobnie dlatego, że ma odczy zasadowy i dzięki temu radzi sobie z żądłem.

Drzazga

flickr.com

Wymieszaj proszek do pieczenia z wodą w stosunku 1:1. Nałóż na problematyczne miejsce, a zobaczysz sam efekty. Działa lepiej od pęsety!

Dodatek do szamponu

flickr.com

Jeśli dodasz proszek do szamponu, pomożesz Twoim włosom. Będą jeszcze bardziej oczyszczone, odtłuszczone od nasady aż po same końce.

Oparzenia słoneczne

flickr.com

Aby schłodzić skórę, wystarczy wymieszać 60g proszku do pieczenia z ciepłą wodą, a gotową miksturę wklepać delikatnie w miejsce poparzone przez promienie słoneczne. Najlepiej pozostawić do wyschnięcia, a po jakimś czasie dopiero zmyć.

Źródło i fotografie: heftig.co