×

Przebarwienia, brodawki, zaskórniki? Pozbądź się ich naturalnymi sposobami!

Znamiona, brodawki i inne zmiany skórne nie muszą być twoją zmorą. Dostęp do naturalnych sposobów, które są delikatne dla skóry umożliwia pozbycie się niechcianych znamion bez przykrych skutków ubocznych.

Oczywiście ważne jest, aby pamiętać, że „zaburzenia skóry” są uważane za „problemy zdrowotne” to jednak jest całkowicie normalne. Należy również pamiętać, aby nie poddawać skóry działaniom substancji, które mogą być nieodpowiednie lub niebezpieczne. Dlatego mamy dla was kilka sposobów, jak pozbyć się niechcianych znamion w domowym zaciszu, naturalnymi składnikami.

Inaturallyradiant
Inaturallyradiant

Pozbywamy się znamion!

Często pojawiają się dyskusje na temat przyczyn powstawania znamion. Zazwyczaj są to uwarunkowania genetyczne, ale również naturalny proces, który zachodzi w skórze.

Ocet jabłkowy stosowany 2-3 razy dziennie w ciągu dwóch tygodni powinien pomóc. Niewielka ilość naniesiona wacikiem sprawi, że znamię zmieni kolor. Innym rozwiązaniem może okazać się olejek z drzewa herbacianego, jednak jest to dla bardziej wytrwałych. Efekty są zauważalne co najmniej po miesiącu.

Pożegnaj brodawki!

Brodawki są wynikiem wirusa brodawczaka ludzkiego lub HPV. Pozbycie się ich jest bardzo proste. Skórka z banana, miód, ocet jabłkowy, czosnek – to tylko kilka z wielu opcji usuwania brodawek. Wszystko naturalnie i bez podrażniania skóry, a efekty możesz zauważyć w ciągu dwóch tygodni.

so1
so1

Walcz z przebarwieniami!

Ciemne przebarwienia mogą być rezultatem nieprawidłowości związanych z wątrobą jak i uszkodzeniami spowodowanymi przez słońce. Bardzo łatwym sposobem na pozbycie się ich jest sok z cytryny, aloes, a nawet sok z cebuli!

Chrzan zmieszany z octem naniesiony na skórę, nie tylko odpycha zapachem, ale również walczy z ciemnymi miejscami na skórze!

Oczyszczamy z zaskórników!

Zaskórniki uwielbiają pojawiać się na nosie. Są wynikiem brudnych lub zatkanych porów. Oczywiście zanieczyszczenia zbierane na naszej twarzy przez cały dzień są nieuniknione!

Idealnym sposobem na oczyszczenie skóry jest peeling cukrowy. Sok z cytryny zmieszaj z cukrem i powstałą pastę zastosuj na twarz.

Innym sprawdzonym sposobem jest para wodna. Jeśli nie lubisz sauny wystarczy, że zagotujesz wodę, którą wlejesz do miski. Twarz pochyl nad wodą (nie za blisko!) i nałóż ręcznik na twarz. Możesz dodać odrobinę zimnej wody, by zmniejszyć temperaturę. Pory się skurczą i przestaną być problemem!
Face with closed eyes of a beautiful woman
Twoja skóra zdecydowanie podziękuje ci za te zabiegi! Pamiętaj, że każdy kosmetyk jesteś w stanie zastąpić naturalnymi składnikami, które są zdecydowanie delikatniejsze i lepsze dla twojej skóry. Więc do dzieła!

Może Cię zainteresować

zamknij