×

10 skutecznych wskazówek, dzięki którym dłużej zachowasz świeżość niektórych produktów

Czasami nie uda nam się zjeść wszystkiego, kupimy czegoś za dużo lub po prostu dostaniemy od kogoś tyle, że nie zdążymy tego zjeść… Co wtedy robić? Wyrzucić?

Przecież to marnotrawstwo…

Dziś mamy dla Was kilka sposobów, które na pewno ułatwią Wam przechowywanie żywności i sprawią, że dłużej będziecie mogli cieszyć się jej pełnym smakiem lub po prostu z niej korzystać.

Od dziś ciężko będzie cokolwiek zmarnować!

#1 Mrożenie mleka

Mleko można spokojnie zamrozić, jest jednak kilka warunków, które muszą być spełnione, zanim to zrobimy.

Po pierwsze musimy wylać odrobinę mleka z kartonu lub butelki, inaczej po zamrożeniu i zwiększeniu objętości, rozwali opakowanie. Po drugie, mrozimy tylko świeże mleko i to na maksymalnie na 4 – 6 tygodni.

#2 Mrożone jajek w pojemniku na kostki lodu

Kiedy zobaczyliśmy to po raz pierwszy, wydało nam się szalone… ale ludzie naprawdę tak robią i to działa!

Wystarczy rozbić jaja i wlać do pojemnika na lód, tak jak to widać na zdjęciu. Na koniec posypać odrobinę solą lub cukrem, aby zachowały swoją konsystencję.

#3 Mrożone sosy w specjalnych woreczkach

Kiedy sos będzie nam potrzebny, możemy po prostu odkroić tyle, ile chcemy za pomocą noża.

#4 Opłukana sałata w ręczniku papierowym

W taki sposób sałata zachowa świeżość i chrupkość nawet na cały tydzień.

#5 Jabłka w lodówce

Jabłka to owoce, które w odpowiednich warunkach mogą być przechowywane bardzo długo. Kiedy włożymy je do lodówki, pełnię swojego wspaniałego smaku zachowają nawet na kilka miesięcy.

#6 Marchewki w piasku

Jeżeli marchewki włożymy do pudełka i obsypiemy je porządnie piaskiem, długo będziemy mogli z nich korzystać. Piasek zahamuje ich psucie.

#7 Serki, jogurty i śmietany do góry dnem

Może to wyglądać nieco dziwnie, ale taki sposób przechowywania sprawi, że wewnątrz powstanie próżnia, co zapobiegnie namnażaniu się i rozwojowi bakterii.

#8 Cebula dymka w wodzie

Nawet jeśli zetniemy dudki, będą rosnąć dalej i będziemy mogli o wiele dłużej z nich korzystać.

#9 „Zielenina” w szklanych słoikach

Szklany słój będzie najlepszy do przechowywania świeżych ziół. Mogą tak przeleżeć, nawet i cały miesiąc – nie wyschną i nie stracą aromatu.

#10 Miód w zakręconym szczelnie słoju

Miód może zachować swoje drogocenne właściwości nawet przez kilka lat, trzeba tylko przechowywać go w odpowiedni sposób. Najlepiej w ciemnym słoju ze szczelną pokrywką.

Znaliście wszystkie te sposoby?

 

Wybrane dla Ciebie

17 pomysłów na zamienienie stosu drewna w podwórkową dekorację. Już nie musisz ukrywać opału w piwnicy

Osoby posiadające swoje własne podwórko, muszą wybrać idealne miejsce na przechowywanie stosów drewna niezbędnego do palenia w kominku lub piecu. Często ukrywają je w miejscach, gdzie mało osób zagląda. Tymczasem pomysłowo wyeksponowane drewno może stać się ciekawą ozdobą, którą wszyscy goście będą chętnie podziwiali. 1. Stary kajak oparty o elewację jest oryginalną dekoracją 2. Drewno […]

23 triki, które każdy entuzjasta napojów alkoholowych powinien znać. Zmienią oblicze każdej imprezy

Wszyscy lubimy się napić od czasu do czasu i nie ma w tym nic złego. W zasadzie każda okazja jest dobra, dlatego przygotowaliśmy 23 wskazówki, które pomogą Wam stać się gospodarzem idealnym, albo po prostu uratują sytuację, które wydaje się beznadziejna. Któż z nas nie mógł otworzyć wina, bo w pobliżu nie było korkociągu?! 1. […]

Najpopularniejsze błędy popełniane podczas prania. Niszczą ubrania i pralkę!

Pranie to typowa czynność, którą wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu. Mimo, że w dzisiejszych czasach wydaje się tak banalnie łatwe, to często można spotkać się z nieprawidłowym użytkowaniem pralki. Okazuje się, że czasami nie wystarczy wrzucenie ubrań do maszyny, nasypanie proszku i wciśnięcia guzika „start”. Oto najpopularniejsze błędy popełniane podczas prania. #1 Zamki Zostawianie niezasuniętego […]

20 pomysłowych trików sprawdzonych przez rodziców. Bezpieczne, szczęśliwe i zadowolone dziecko

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Nagle jesteś odpowiedzialny za zupełnie nowe życie, nad którego bezpieczeństwem i samopoczuciem musisz nieustannie czuwać. Czasem wydaje się, że dziecko absolutnie nie chce z nami współpracować. Robi wszystko co niebezpieczne i może mu zaszkodzić. Dlatego właśnie tak ważna jest pomoc innych rodziców, którzy w pomysłowy sposób rozwiązują typowe problemy. Ci […]

13 ogrodowych trików, które uczynią z Ciebie prawdziwego mistrza swoich grządek i rabatek

Aby praca w ogrodzie była łatwiejsza i przyjemniejsza, warto sobie trochę w tym pomóc. Dzięki prostym trikom sprawnie posadzisz rośliny, usuniesz mszyce oraz nawodnisz grządki. 1. Miarka z łopaty Nasiona roślin i warzyw należy siać w określonej odległości od siebie. Aby podczas pracy nie posługiwać się ciągle centymetrem, zrób miarkę z łopaty. Narysuj na trzonku […]

28 pomysłów na przechowywanie rzeczy, dzięki którym w Twoim domu w końcu zapanuje porządek

Wszyscy wiemy jak ważne jest oszczędzanie miejsca w domu. Jednak czasami niektóre przedmioty nie chcą z nami współpracować i zabierają zdecydowanie za dużo miejsca. Właśnie dlatego z pomocą przybywają różnego rodzaju gadżety i rozwiązania. Dzięki nim przechowywanie przedmiotów nie będzie problemem, a ile przy tym zaoszczędzimy miejsca! 1. Magnes w szufladzie zapobiegnie bałaganowi i przy […]