×

Nie wyrzucaj jedzenia! 10 genialnych sposobów na przedłużenie żywotności produktów

Dwa dni temu byłem zmuszony wyczyścić lodówkę ze wszystkich owoców, warzyw i innych produktów spożywczych, które się popsuły. Musiałem to zrobić – brzydki zapach rozkładających się produktów czułem w całej mojej kuchni.

To smutne, że wyrzuca się jedzenie, ponieważ ktoś go nie zjadł lub odpowiednio nie przechowywał. Marnuje się w ten sposób zarówno jedzenie, jak i pieniądze. Niestety, dużo osób tak postępuje, ale nie róbmy tego. Przeczytaj poniższe wskazówki i zaufaj, że dzięki nim, Twoja lodówka będzie zawsze pełna świeżych produktów!

Oto 10 pomocnych wskazówek przechowywania żywności.

UŻYWAJ ZAMRAŻALKI

Jeśli wiesz, że data ważności produktu, który masz w lodówce dobiega końca, włóż go do zamrażalki. To doda mu kilka dodatkowych tygodni w dacie ważności.

CZYŚĆ LODÓWKĘ

Pamiętaj, aby dbać o lodówkę. Nie trzymaj w niej zbyt dużo jedzenia. Powietrze musi być w stanie krążyć po lodówce – tylko wtedy może utrzymać się świeże i chłodne.

Co sądzisz o tych poradach dotyczących przechowywania żywności? Może znasz jeszcze jakieś inne metody? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

 

Wybrane dla Ciebie

4 proste triki, które pomogą Ci na dłużej zachować świeżość warzyw przechowywanych w lodówce

W sklepie zazwyczaj szukasz najlepiej wyglądającej sałaty, ale kilka dni później okazuje się, że wszystkie warzywa w lodówce straciły swój apetyczny wygląd. Naturalne gazy, osłabienie wilgoci i przekrawanie warzy przyspiesza ich rozkład. Jednak za pomocą kilku przydatnych sztuczek może zachować świeżość na dłużej. Koniec z wyrzucaniem jedzenia, bo to znacznie prostsze niż się wydaje! 1. […]

Data przydatności produktów spożywczych to mit. Tak sprawdzisz świeżość

Pewnie wielu z was zdarza się wyrzucać produkty, tylko dlatego, że termin przydatności okazuje się być chwilę po czasie. Data przydatności jednak nie jest wiarygodnym źródłem odnośnie tego, czy żywność jest bezpieczna do spożycia. Informuje jedynie, że o „optymalnej jakości” produktu, która opiera się na szacowaniu. By zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie marnować jedzenia, podpowiadamy […]