Kategorie Lajfhaki

Przedmioty codziennego użytku, które przez większość z nas są źle używane

Zdarza się, że w codziennym życiu używamy pewną część przedmiotów, nie znając ich prawdziwego zastosowania. Czy wiesz jak poprawnie użyć metrówki? Albo otworzyć opakowanie Tic Tac’ów tak aby wyciągnąć tylko jednego cukierka?

Oto 10 trików które przydadzą Ci się aby poprawnie korzystać z poniższych przedmiotów!

#1 Do czego służy dziura w garnkach i patelniach?

Wiele osób używa otworów w rączce patelni, aby powiesić naczynie, jednak tak naprawdę ta dziurka służy do tego aby umieścić w niej drewnianą łyżkę. Oczywiście zanim to zrobisz dobrze otrzep ją o rant garnka, aby sos nie ściekł niej i nie wybrudził całej łyżki.

#2 jak poprawnie użyć nici dentystycznej?

Myślisz, że wiesz jak wyczyścić zęby nicią dentystyczną? Okazuje się, że wiele osób robi to źle, przez to nić zsuwa się z palców. Wystarczy jednak, że zwiążesz ją na końcach. To znacznie ułatwi jej używanie i poprawi jakość czyszczenia zębów.

#3 Jak dobrze odmierzyć długość używając metrówki?

Metrówka ma maleńką szczelinę na początku taśmy i jest ku temu powód. Gdy przymocujesz śrubę lub gwóźdź, zaczep o niego metrówkę i odmierz odległość bez poruszania taśmą.

#4 Jak poprawnie pić napoje w puszce?

Jeśli zdarza Ci się często pić napoje w puszce, musisz wiedzieć, że otwory na zawleczce znajdują się tam nie przez przypadek. Używając rurki pęcherzyki gazu, obecne w sodzie, wypychają słomkę do góry. Dlatego metalowe puszki są wyposażone w otwór, dzięki czemu można włożyć słomkę i zapobiec jej podnoszeniu się. Oczywiście z tego miejsca zachęcamy do używania słomek biodegradowalnych zamiast tych plastikowych.

#5 Co robić aby kabel nie wypinał się z przedłużacza?

Przedłużacze mają tendencję do rozpinania się przy najlżejszym pociągnięciu. Aby upewnić się, że kable pozostaną w bezruchu i że nic nie zostanie wyłączone podczas pracy, zawiąż kable w luźny węzeł. Nawet jeśli je pociągniesz, węzeł stanie się mocniejszy, ale nic się nie wypnie.

#6 Jak otworzyć pudełko Tic – Tac’ów nie wysypując całej zawartości?

Znasz to uczucie gdy otwierasz opakowanie Tic – Tac’ów i nagle jego cała zawartość ląduje na Twojej dłoni? Być może nie wiesz, że pod pokrywką znajduje się specjalne miejsce, na którym powinien wylądować pojedynczy cukierek. Wystarczy, że odwrócisz opakowanie i lekkim ruchem je przechylisz, a cukierek wypadnie na swoje miejsce.

#7 Do czego służy wgłębienie na pokrywce od kawy?

Jeśli uważasz, że picie kawy przez pokrywkę jest niewygodne, wystarczy, że ją odłączysz. Możesz jednak użyć jej jako podstawki pod kubek, dzięki czemu nie odbarwisz stołu, a także wystudzisz szybciej napój.

#8 Upewnij się, że karteczki z notatkami nie odkleją się od ściany

Odklejając pojedynczą, kartę samoprzylepną często ciągniemy ją odruchowo do góry, ale robiąc to, niszczymy tylko papier oraz klej. Właściwym sposobem na odklejenie pojedynczej karteczki jest pociągnięcie jej przekątnej.

#9 Jak szybko wyciągnąć cukierka z opakowania?

Jeśli lubisz czekoladki Toffifee to pewnie zawsze zastanawiasz się, jak ludzie w reklamie tak szybko wyciągają je z opakowania. Okazuje się, że wystarczy, że naciśniesz po przekątnej wgłębienia znajdujące się obok czekoladki.

#10 Jak zszyć kartki tylko na chwilę?

Wszyscy wiemy, że zszywacze łączą dokumenty na stałe, jednak jeśli chcesz połączyć kartki tylko na chwilę, możesz to zrobić, obracając obszar zagniatania i oszczędzając sobie zmagań lub konieczności posiadania rozszywacza do zszywek.

Który trik zaskoczył Cię najbardziej, a który był Ci już znany?

Zobacz także:

1) 100-letnie triki, które swoim zastosowaniem rozwiążą codzienne problemy

2) 13 trików na przechowywanie produktów spożywczych