10 rzeczy, z których korzysta każdy z nas, choć nie do końca zna ich pierwotne zastosowanie - Genialne
×
Wirtualna Polska

10 rzeczy, z których korzysta każdy z nas, choć nie do końca zna ich pierwotne zastosowanie

Wszyscy używamy ich na co dzień, ale może okazać się, że całkowicie błędnie. Wiele artykułów gospodarstwa domowego ma zupełnie inne zastosowanie, niż to, do którego przywykliśmy. Niektóre z codziennych rzeczy mają małe funkcje, choć nieco ukryte, których nie zauważamy, a intencja wynalazcy była prosta – miała ułatwić ich używanie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oto 10 przedmiotów codziennego użytku, z których korzystaliśmy błędnie.

1. Wózki sklepowe

Zauważyliście kiedyś te metalowe obręcze na ramie wózka? Na tym możecie powiesić siatki. Dzięki temu nie przewrócą się i łatwiej je będzie przetransportować w koszyku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

2. Łyżka do makaronu

Imgur/PolarChi

Otwór w łyżce do makaronu w rzeczywistości służy do odmierzania porcji. Zazwyczaj jedna miarka jest równa jednej porcji. I już wiesz, ile ugotować makaronu!

3. Pudełka z makaronem

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Azjatyckie dania to nie tylko szybki posiłek na wynos, ale pudełko, w którym jest zapakowany może posłużyć jako talerz. Resztki jedzenia z łatwością możesz zebrać z powrotem i złożyć, by przechować je na później.

4. Papier toaletowy

Oczywiście strona, na której powinien wisieć papier toaletowy to gorący temat. Jednak arkusz powinien zwisać od zewnętrznej strony, takie było przynajmniej pierwotne zamierzenie wynalazcy. Wszystko zostało opisane w patencie z 1891 roku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

5. Tic Tac

 

Na pokrywce opakowania z cukierkami znajduje się małe wybrzuszenie. Dzięki niemu możecie wyporcjować tego jedynego Tic Taca.

6. Folia aluminiowa

 

Aby oderwać kawałek folii aluminiowej nie trzeba wyciągać jej z pudełka. Na opakowaniu znajduje się specjalna perforacja, dzięki której możecie wygodnie oderwać potrzebny arkusz.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

7. Zawleczka w puszcze

 

Zawleczka nie znajduje się tam tylko i wyłącznie po to, by otworzyć puszkę z napojem. Jeśli obrócimy ją na drugą stronę, z łatwością możemy wetknąć słomkę, która nie będzie wypływać.

8. Toffifee

7e0_3190809-toffifee

Wgniecenia między czekoladkami są tam po to, by wypchnąć je bez większego wysiłku. Wystarczy je nacisnąć, a czekoladka z łatwością wyskoczy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

9. Tarcza paliwa

Na tarczy paliwa znajduje się mała strzałka. W zależności od strony, informuje gdzie znajduje się wlew do baku.

10. Dziura w uchwycie od rondelka

 

Otwór w uchwycie garnka nie znajduje się tam do wieszania, ale można w niego włożyć drewnianą łyżkę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować