×

Rodzina z 4 dzieci potrzebował nowego domu. W 9 dni udało się zbudować go od podstaw!

Homoseksualna para z Sheppey zrobiła coś, co pokazało, że to mężczyźni z krwi i kości z ogromnym sercem i empatią. Garry i Kyle Ratcliffe pragnęli stworzyć rodzinę i adoptowali czwórkę dzieci.

I choć na początku nie było łatwo, dziś są szczęśliwą rodziną! Mężczyźni pokochali 12-letniego Haydna, który ma porażenie mózgowe, 11-letnią Bellę, która ma zespół Downa, 6-letniego Curtisa z poważną padaczką i Phoebe, która jest zdrowa fizycznie, ale cierpi ze względu traumatycznych przeżyć. Rodzina mieszkała w ciasnym bungalow z trzema sypialniami. Radzili sobie, ale było im naprawdę ciężko. Zgłosili się do programu DIY SOS, w którym Nick Knowles pomaga ludziom zmienić i często wybudować od nowa domy.

W tym przypadku zdecydowano się na budowę domu od podstaw! Zajęło im to tylko 9 dni. Jak wygląda ich nowe gniazdko?

Ponad 100 wolontariuszy, a także Nick Knowles i jego zespół DIY SOS zdecydowali się pomóc tej empatycznej parze. Wszystko po to, aby dzieci miały godne warunki do życia, a także żeby para miała odrobinę prywatności.

Wcześniej warunki nie były takie, jakie para chciałaby dla swoich dzieci. Curtis był zmuszony spać w salonie ze swoją siostrzyczką Phoebe. Nie było im łatwo, ale starali się jak mogli, aby każdemu było wygodnie. I choć wierzymy, że dzieci mają dużo miłości i uwagi, potrzebują jeszcze komfortowych warunków do życia. Dobrze, że zgłoszono ich do programu.

Dopasowanie do potrzeb

Zadbano o każdy detal, który jest tak ważny, gdy wychowuje się dzieci niepełnosprawne. Liczy się każdy mechanizm ułatwiający funkcjonowanie i warunki, dzięki którym dzieci będą czuły się bezpiecznie. Nikt nie ma wątpliwości, że cała czwórka trafiła do najlepszej rodziny na świecie.

Jenny Whittle, która pomagała przy adopcji, powiedziała, że mężczyźni to fenomenalnie dobrana para.

Są superbohaterami. Dzieci to dla nich całe życie i nigdy nie słyszę, aby narzekali. Widzą po prostu małego człowieka, a nie widzą chorób czy niepełnosprawności. Są wspaniałą rodziną, a ja byłam uprzywilejowana do pracy z nimi przez te wszystkie lata.

Miłość na zawsze

Poznali się 10 lat temu i bardzo szybko chcieli założyć rodzinę. Wiedzieli, że adoptują dzieci, które tak jak oni nie zawsze spotykają się z ciepłym słowem. Najpierw do ich domu trafił 12-miesięczny Curtis, później pojawiła się Bella i Phoebe. Para martwiła się, że dziewczynki zostaną rozdzielone, ale na szczęście udało się, że trafiły razem do domu pary.

Grry i Kyle są ogromni wdzięczni za to, co zrobili dla nich ludzie z programu. Każde dziecko ma pokój dostosowane do potrzeb, a w ogrodzie pojawiła się trawa i dużo zieleni – to tam dzieci lubią spędzać najwięcej czasu.

Może Cię zainteresować

zamknij