Za zimno w domu? Zatrzymaj przepływ zimnego powietrza dzięki prostemu trikowi - Genialne
×
Wirtualna Polska

Za zimno w domu? Zatrzymaj przepływ zimnego powietrza dzięki prostemu trikowi

Utrzymacie ciepła w pomieszczeniu, gdy za oknem panuje śnieżyca i mróz, wydaje się niemal niemożliwe. Jak sprawić by domu panowała wysoka temperatura, jeśli co chwilę ktoś otwiera drzwi lub okna?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Utrzymanie ciepła jest trudne również ze względu na rozszczelnienia w oknach oraz szczeliny pomiędzy drzwiami a podłogą

Okazuje się, że ta niby niegroźna luka pomiędzy drzwiami, zasysa ciepłe powietrze i puszcza zimno, przez co w domu panuje nieprzyjemne zimno. Podkręcenie kaloryfera też nic nie da – zwiększy tylko opłaty za ogrzewanie.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest osłonięcie drzwi, które jest możliwe dzięki taniemu produktowi jakim jest piankowy makaron do pływania

Jak to zrobić? To proste! Przygotuj duży kawałek materiału (np. poszewkę po poduszce), piankowy makaron oraz klej do tkanin lub igłę i nitkę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Krok 1

youtube.com

Wymierz długość piankowego makaronu przy drzwiach i zaznacz odrobinę więcej.

Krok 2

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
youtube.com

Przetnij w wyznaczonym miejscu. Druga część makaronu przyda się do zabezpieczenia drugiej strony drzwi. Jedna z części powinna być odrobinę dłuższa, a druga krótsza – dzięki temu otwieranie drzwi będzie odbywało się bez problemu.

Krok 3

youtube.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Umieść dwie części makaronu na dużym materiale. Odetnij około 7 cm więcej od końców dłuższej części piankowego makaronu.

youtube.com

Sprawdź jak szerokie są Twoje drzwi, żeby mniej więcej wiedzieć w jakiej odległości powinny być od siebie oddalone.

Krok 4

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
youtube.com

Umieść makaron blisko siebie i jeszcze trochę przytnij materiał. Pamiętaj, zawsze lepiej zostawić trochę więcej materiału, a później stopniowo go obcinać.

Krok 5

youtube.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zawiń makaron w materiał i wsuń w drzwi, aby dowiedzieć się w którym miejscu zaszyć/ zakleić tkaninę.

Krok 6

youtube.com

Zaznacz miejsce na tkaninie, które należy zszyć lub zakleić. Używając do tego markera i robiąc kropki, tusz przebije się przez pierwszą warstwę materiału i w ten sposób zaznaczysz też drugą stronę tkaniny. Przy tej czynności warto podłożyć pod materiał karton, aby nie zniszczyć podłogi.

Krok 7

youtube.com

Nanieś klej w zaznaczone miejsca. Teraz złącz zaznaczone końce i mocno dociśnij. Zaklej też jeden z krótszych boków materiału. Pozostaw tkaninę do następnego dnia aby klej dobrze związał.

Krok 8

youtube.com

Na drugi dzień wywróć materiał na lewą stronę, dzięki czemu nie będzie widać wystających końców tkaniny i miejsca sklejenia. Teraz umieść piankowy makaron przez bok, który nie został zaklejony. Po umieszczeniu makaronu, możesz zakleić następny bok lub po prostu zawinąć go, tak aby w przyszłości łatwo było ściągnąć materiał i go wyprać.

Gotowe! Przepływ zimnego powietrza zablokowany!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować